Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha egy madarat elüt egy vonat...

Ha egy madarat elüt egy vonat és meglátszik a nyoma, mi történik? Késnek a vonatok, vagy csak egy kicsit vár az egyik állomáson, hogy letöröljék a vért és a madarat eltakarítsák?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 11. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Szerinte max nap végén. Ilyne gyakori apróság miatt senki se áll neki vonatot sikálni, max ha zavarja a látást.
2022. ápr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lesz nagyon mocskos akkor ezért nem veszik ki a fordából. Egy kis veréb, vagy hasonló méretü madár alig látszik meg. A nagyobbfajták már azért elég csúnyán el dutnak durrani. Ha a mozdonyvezető úgy ítéli meg akkor szól az irányításnak és mosásban utalják a gépet.

Persze ha betöri a szélvédőt, akkor azért foglalkoznak a dologgal. :D

2022. ápr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Annak nem tudom mekkora az esélye, hogy nemhogy egy kisebb, de egy nagyobb testű madár nekirepüljön egy mozgó vonatnak (nem igen hallottam ilyesmi esetről), de szerintem nem túl sok.
2022. ápr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 pedig már találkoztam kisebb és nagyobb madarakkal is, főleg akkor, ha erősebb szél fúj, fordul elő ilyen, egyszerűen a vonat elé dobja szerencsétlent.

Az, hogy hogyan végzi, tök változó. Láttam már Szili vonószemére tekeredett baglyot, kistestű madarat ami simán beszorult a Talent egyik illesztésébe, szelvedo sarkán szetterult pacát, de volt olyan is, hogy egy horpadás híján semmi nyoma nem maradt a nagyobb testű madárnak pedig 120al haladtunk.

2022. ápr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3:

Elég nagy az esélye! Sok ilyen eset történik.

Egy veréb flottába ha belerongyolsz akkor úgy kopognak mint a jégeső :D 5-6-ot is el lehet törölni egyszerre.

A fácán meg egy barom. Ott csücsül a sínek mellett, amikor jön a vonat megijed, felrepül és durr. Elég nagy darab, a szélvédőt is be tudja repeszteni. A régebbi szélvédőket simán betörte. (Járok sokat túrázni, ott is gyűlölöm a fácánt.... ugyanazt csinálja. Megvárja amig mellé érsz és ordítva felrepül.)

Éjszaka a baglyok tudnak csattanni. Volt hogy csak a lábát találtuk meg, még szorította az egeret. Volt olyan kolléga aki gólyát fogott.

Szóval elég sűrű ez - sajnos. Nem hallasz róla, mert ha csak nem zúzza be pókhálósra a szélvédőt, akkor általában nem kell gépet cserélni egy madár miatt.

Azt szokták mondani hogy aki elüt egy hollót az elmehet nyugdíjba. Azt nehéz elütni... az utolsó pillanatig vár a sínen ülve, aztán 2 méterre a vonattól elrepül :D

Nézd meg ezeket:

https://www.youtube.com/watch?v=b4navn5Ii64

https://www.youtube.com/watch?v=ivyAgY8OXXQ

2022. ápr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 10 deka farhát ***** válasza:
100%
Láttam olyat is, hogy a fácán beszorult a vezetőfülke-feljáró korlát és a kasztni közé. Állítólag még másnap leves lett belőle.
2022. ápr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 10 deka farhát ***** válasza:
100%
5-ös: egyszer a Euston pályaudvaron láttam egy hasonló Pendolino vonatot, ami Birminghamből jött és a hátsó hajtófejen volt egy véres-szaros paca némi tollal, tehát még odafele menet kapta el. Ha jól emlékszem, Glasgowba indult vissza, tehát még aznap több száz mérföldet ment az a vonat koszosan.
2022. ápr. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!