Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért mutattak az emberek ma...

Miért mutattak az emberek ma nyulas képeket a telefonjukon a volánon?

Figyelt kérdés
Többeknél láttam ezt ma Bács-Kiskun megyében.

2022. ápr. 15. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Húsvét?😊
2022. ápr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

A hazánkban elterjedt , egyébként nem túl korszerű online jegyellenőrzési rendszer lényege az, hogy az ellenőrzést végző személy (pl. buszvezető) ugyanazt az ábrát kell lássa a fedélzeti készülékén, mint amit az utas a jegy érvényesítésével előhív a telefonján. Ez az ábra időről időre változik, plusz a sarkában animált óra is van, így zárható ki, hogy előre lementett képernyővel vagy már felhasznált jeggyel csaljanak. Vannak ma màr erre kifinomultabb megoldások is, de egyelőre ez van és ez is előrelépés.


És hogy miért nyúl? Közeleg a húsvét. Persze mèg nem tartunk pont ott, de azért az Utolsó vacsora mègiscsak kicsit bonyolult lenne egy ilyen rendszerben...

2022. ápr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Volánnál nem változik a kép, a buszhoz van rendelve egy adott ábra. Aligha cserélgették le most pár napra a Húsvét miatt.
2022. ápr. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
3-as, köszi a pontosítàst, használtam a BKK-n és Volánbusznál is, de előbbin jóval többször, így jutottam arra a következtetésre, hogy mindkettőnél periodikusan cserélik a képeket.
2022. ápr. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!