Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit tehetek akkor, ha bkv...

Mit tehetek akkor, ha bkv büntetésem van és emiatt egy ügyvédi irodától kaptam ajánlott levelet? Én már nem lakom otthon, az megoldás, hogy nem vesszük át? Amíg nem igazolom az átvételt, elvileg nem kaptam meg, nem?

Figyelt kérdés
A kapott ajánlott levelet nem vettük át, mert nem volt otthon senki. Szüleim ezután sem fogják átvenni, én pedig már nem lakom otthon..
2010. szept. 16. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Remek megoldás, csak semmi értelme.

A második átvételi kísérlet után ugyanis átvettnek kell tekinteni a törvény értelmében.

2010. szept. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Bizony, beáll a kézbesítési vélelem...Minél tovább húzod, annál több lesz az eljárás költsége, amit neked kell viselned. M.
2010. szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jól írta az első.A második levelet ha átveszed ha nem kézbesítettnek fogják tekinteni...Így később nem mentegetőzhetsz avval,hogy nem kaptál semmi értesítést.

Inkább reagálj rá még most amíg nem olyan nagy a tartozás összege,és kérj részletfizetési lehetőséget..Ha nem reagálsz,akkor akár e bíróságig is elmennek,és el is fogod veszíteni a pert..Akkor már nemcsak büntetést kell kifizetned,hanem a kamatokat és a perköltséget is..

(így lesz a 6000 forint büntetésből 50.000 forint)

2010. szept. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ajánlott levél már semmit sem ér, sok helyen bedobják a postaládába, cetlit sem hagynak. Ez csak regisztrált levél, mindegy, hogy átvetted-e.

Ahol számít az átvétel, ott tértivevénnyel adják fel.


Elkaptad, peched volt, fizesd ki.

2010. szept. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elkaptad=Elkaptak
2010. szept. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én még az otthoni cimemre kaptam régebben.



Mikor hozta a postás,közöltük vele hogy a címzett ismeretlen,mint ha uj lakok laknának ott akik nem ismernek...azota nem zaklatnak.

2010. szept. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Legjobb megoldás ha fogod magad és befizeted a bűntetést.


A nem átvétel nem mentesít, kézbesítettnek veszik.

A visszaküldetem a postással már nem játszik pont az ilyen kis pitiáner, önmagát rettentően furfangosnak gondoló csalók miatt...

2010. szept. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt hogy kifizeted? Ha már csaltál és lebuktál, legalább utólag ne próbálj menekülni.

Szerinted ha ilyen egyszerű lenne nem fizetni hogy nem veszed át, akkor lenne értelme büntetni?

Azt a szülőt se értem aki úgy reagál erre, hogy ne aggódj kiscsemetém majd b*szom átvenni a levelet és nem úgy hogy lekever egy atyai nyaklevest a csaló kölkének...


Opciók amennyiben továbbra se térsz a jogkövető magatartás útjára:

1. ha nem vagy még 18 a szüleiden leverik.

2. ha már elmúltál 18, akkor végzés lesz belőle, behajtás.

Ha van jövedelmed (akármi, ebből a szempontból lehet az ösztöndíj is) abból fogják levonni folyamatosan, úgy hogy egyszerre max a harmadát a havipénzednek.

Ha van neveden vmi ingatlan (pl fél szülői lakás), ráterhelik a jelzálogot. Ez nagyon kellemetlen lenne.

Ha van bankszámlád és azon bármennyi pénzed, az APEH jogosult belenézni, és lekapják onnan.

Időnként küldenek rád levelet, hogy ne is évüljön el.

Az hogy hol laksz nem számít, az számít hova vagy bejelentve állandóra.

Hidd el, ezer módja van hogy megszívassanak. Ha már jegyet nem veszel, számolj a következményekkel...

2010. szept. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!