Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi értelme van a békásig...

Mi értelme van a békásig közlekedő HÉV-nek?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan szállnak le Szentendrén,Pomázon és Budakalászon is,de a Batthyányiról két békási HÉV és egy szentendrei szokott indulni (újra és újra).

És sokan inkább nem is mennek el a békási HÉVvel aztán mikor jön a szentendrei alig férnek el az emberek...


Gondolom, délelőtt tényleg kevesen mennek Hévvel mert iskolába járnak/dolgoznak az emberek ,de mikor mindenki indul haza az iskolából és a munkahelyéről akkor is ugyan úgy járnak a hévek.

Miért nem lehet több szentendrei hév, nagy lenne a kavarodás,vagy nem éri meg?!Akkor a békási járatok miért érik meg??


2010. szept. 16. 15:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

Bizonyára sokan csak Békásig mennek. Ott leszállnak és a HÉV menne tovább kevésbé kihasználtan Szentendrére.


Tehát akik Szentendrére mennek várják meg a Szentendrei járatot és töltsék fel szépen, hogy jobb lehyen a kihasználtsága a Békáson meg szinte kiürült járat meg mehet vissza.

2010. szept. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Mond,te mentél már valaha is békásnál tovább a Hévvel??

Mert szerintem nem.

Tény,hogy kiürül a HÉV békáson,de újra meg is telik....

Ha látnád Pomázon meg Szentendrén mennyien szállnak le...


(amúgy annyit leszűrtem belőled hogy budapesti vagy)

2010. szept. 16. 15:35
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert a békási az betétjárat.

Teljesen felesleges lenne minden hévet eljáratni Szentendréig.

És igen mielőtt nekem esel szoktam Szentendrére hévvel utazni.


Azért a szentendréig ismét megtelik az "enyhe" túlzás.


Szentendrére így is megfelelő sűrűséggel jár a HÉV ennél jobban sűríteni indokolatlan lenne.

2010. szept. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Persze,hogy kell békásig közlekedő hév,de az én kérdésem arra irányul,hogy a csúcsidő(k)ben miért nem mehet több szentendrei hév??

Miért csak 20 percenként megy Szentendrére a hév??

Ráadásul a Batthyányin még leülni sem lehet, szóval ott 20 percet várni ha lekésed a hévet...

A többi megálló meg úszik a mocsokban, ott sem lehet leülni...

2010. szept. 16. 18:23
 5/21 A kérdező kommentje:
Meg nem csak leülni nem lehet hanem semmit nem lehet ott csinálni,a minimum az az lenne hogy pár ülőhelyet kitesznek vagy ne 20 percenként jöjjön a szentendrei hév...
2010. szept. 16. 18:24
 6/21 A kérdező kommentje:

Ugyan ez már más téma,de ha már a vidéki parasztok kifizetik a jegyet vagy a bérletet akkor megérdemlik,hogy ne 20 percet kelljen a koszos,mocskos pesti megállókban állniuk...

(Mert ugye békástól nem jön kalauz,így csak a hülye vidékieknek kell fizetniük)

2010. szept. 16. 18:27
 7/21 anonim ***** válasza:

Megértem a felháborodásodat.

Hiába veszel jegyet vagy bérletet gyakorlatilag nem kapsz érte semmit. Vagy amit kapsz az alapján minimum felének kéne lennie a jegyeknek. De mint tudjuk BKV-nak rosszul áll a szénája, és a HÉV-eket ők üzemeltetik. Mennyivel jobban járnánk, ha a volán alá tartozna... Na nem sokkal, de azért jobban járnánk.

2010. szept. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora ritka nagy marhaságot is rég olvastam... HÉV-et volán alá mi?

Holnap meg a repülőket a MÁV üzemeltesse? :-(


Az felmerült, hogy a MÁV-nak kiszervezzék a HÉV-et de egyaz hogy a mávnak nem kell, másik meg az, hogy ő sem szolgáltatna magasabb színvonalon.

Nomeg nem kapna több pénzt a máv sem az üzemeltetésre...


Ez a vidéki paraszt nem ülhet le budapesten meg kb egyenlő a fenti megállapítással.

Akkor basssssszák meg a vidéki parasztok is, mert én budapesti paraszt sem tudok leülni ott "vidéken" sem...


Ideje lenne elfelejteni ezeket a kelet-nyugat meg budapest-vidék álkonfliktusokat...

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy budapesten születtem félig itt lakom, nyugati nagyvárosban tanulok, és másik felében lakom, illetve keletre járok dolgozni.


Semmivel nem jobb a helyzet nyugaton, és nem rosszabb a helyzet keleten. A gond mindenhol gond, ideje lenne kinyílnia a szemeknek.

Eszem-faxom ketttéáll amikor olvasom ezeket a bezzeg nyugaton, lesajnált kelet, meg bezzeg budapesten, lenézett vidék dumákat.......

2010. szept. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A HÉV-ek finanszírozása nagyon kényes kérdés.


Bp. Önkormányzatának költségvetését terheli, az érintett települések semmivel sem hajlandóak hozzájárulni az üzemeltetéshez.


A MÁV közvetlenül állami támogatásból szolgáltat.

2010. szept. 17. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
9 azaz kilenc percenként IS indul NEM csak 20!!!
2010. szept. 17. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!