Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan lesz ebből elektromos...

Hogyan lesz ebből elektromos autózás?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm nem rég költözött egy új építésű budapesti lakóparkba. Egy-két elektromos töltőt építettek csak ki, mondván hogy többet nem bírna el az elektromos hálózat. És ez okból az otthoni töltést sem javasolják nagyon.

Ezzel így hogyan lesz áttérítve az emberiség az elektromos autózásra? Mikor kb 100-120 autóból ha max 10-15 elektromos és ilyen problémák vannak? Sőt ha a helyi hálózat el is bírná, akkora többletfogyasztást okozna a sok elektromos autó hogy újabb erőművekre lesz szükség, főleg ha a szén/gáz/olajerőműveket be akarják zárni.

Csak én érzem, hogy kicsit túl van lihegve az áttérés az elektromos közlekedésre? Mikor semmi nem indokolja az ilyen mértékű váltást és az infrastruktúra sincs rá felkészülve.



2022. ápr. 25. 20:46
1 2
 1/19 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
67%

Sehogy. Már eleve fejétől bűzlik a hal, az egész világ hiányt szenved az elektromosságban, erre még rátesznek egy lapáttal és be akarják zárni az atomerőműveket.

Lehetetlen és nehéz megoldani jelenleg, hogy fenntartható maradjon az egész.

2022. ápr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
És akkor #1 még nem is említette a jelenlegi elektromos autók akkumulátorainak elképesztően nagy környezetterhelését (ráadásul ritka anyag kell a gyártásukhoz), amiről rengeteg embernek fogalma sincs.
2022. ápr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%
Arról nem is beszélve, hogy annyival drágább az elektromos autó, hogy a különbözetet egy átlagember soha nem költi el benzinre.
2022. ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#2 No meg az akkumulátor alapanyag-készlet sem végtelen. Az is elfogy idővel. Talán 1-2 évszázaddal élheti túl az emberiség ilyen módon a kőolaj elfogyását. Egyre jobban úgy tűnik, nagyon a civilizáció végéntartunk.
2022. ápr. 25. 21:21
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Ilyenről mondjuk még nem hallottam, de a kérdés jogos. Szerintem ez egy lassú átmenet lesz. Közben jókora infrastruktúrafejlesztésre lesz szükség. Áramból meg megújuló energiaforrásokból végtelen termelhető, csak ki kell építeni az infrastruktúrát.
2022. ápr. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#5 Szerintem azért is erőltetik most ennyire, hogy ha muszáj lesz át állni ne legyen szenvedés, hanem már rég át legyen állva rá az emberiség. Bár az autók még hagyján, igaz elektromos kamionok is vannak, na de a hajók, repülők? Azok tényleg gyerekcipőben járnak még, konkrétan csak prototípusok léteznek.

Megújulóból szerintem nem termelhető végtelen, a napelemekhez is alapanyag kell (részben műanyag ami kőolaj nélkül szinte nuku), azoknak is megvan az élettartamuk. 20-30 év talán egyszer olyat hallottam. Egész elgondolkodtató, meddig lehet életképes a bolygó.

2022. ápr. 25. 21:28
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Látom a kulcsszót sem a kérdezők, sem az eddig válaszolók sem írták:


Fokozatosan! -ennyi.


például azt a villamos hálózatot majd ha igény lesz rá ki lehet cserélni olyanra, ami bírja az elektromos autók töltését is, ha több lesz.

2022. ápr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

még szerencse, hogy vannak emberek, akik képesek az innovációra és képesek megoldást találni az általad felvázolt szélsőséges problémákra.


elcsépelt, agyonismételt példa, de ha 100 évvel korábban is így gondolkoznak, hogy "hát de ez így nem lehetséges", akkor ma sem így élnénk, de te tudod :D

2022. ápr. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%
10-20 év, és meg fog oldódni ez a gond. A benzinkutak sem maguktól teremtek oda egyik napról a másikra.
2022. ápr. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"például azt a villamos hálózatot majd ha igény lesz rá ki lehet cserélni olyanra, ami bírja az elektromos autók töltését is, ha több lesz."

Mondjuk a kérdésben újépítésű lakóparkról van szó. Ott azért már gondolhattak volna erre. Az még nem lenne baj, hogy nem építettek ki most több töltőt, de a hálózatot úgy kellett volna már most méretezni, hogy a jövőben könnyen telepíthetőek legyenek az új töltők.

2022. ápr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!