Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten (pl. a kelenföldi...

Budapesten (pl. a kelenföldi vasútállomáson) ugyanabból az automatából tudok vonatjegyet/bérletet venni, mint amiből pl. napijegyet a bkk járataira (metró, vill.) (vagy az 2 különböző automata)?

Figyelt kérdés
2022. máj. 4. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem, két teljesen külön rendszer. A BKK jegyek is sokfélék, van amik közvetlenül nem is érhetők el. Ha ehhez még a vasút is hozzájönne, kezelhetetlenné válna a masina (sokaknak így is az mindkettő).

Kelenföldön ilyen vasúti automaták vannak:

[link]


A BKK ilyen:

[link]

2022. máj. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem ugyanaz, a vonatjegyet a vonatállomások mellett tudod venni, a buszjegyeket néhány buszmegállóban. De amúgy 10% kedvezmény van ha a vonatjegyet telefonon veszed meg.
2022. máj. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Néhány napja a kelenföldi metrólejáró (mozgólépcső) közelében próbálkoztam egy automatánál, de az nem adott olyan opciókat, aminek az eredménye bkk napijegy lehetett volna....vidéki helyeket írt ki...gondolom, vonatjegy automata lehetett. Vele szembe (a másik oldalon) volt pénztár és hölgy...tőle sikerült bkk napijegyet vennem. Kérdeztem a vele szemben levő automatáról. hogy az milyen automata...azt mondta, nem tudja, nem ismeri azokat. Pedig - így utólag...nyilvánvalóan vonatjegy automata volt (mert az ott levő 2-3 automata mind egyforma volt...szerintem én (is) felismertem volna, mert készültem bkk napijegyet venni automatából, mielőtt BP-re utaztam....megnéztem a neten található kis videót arról, hogyan működik a bkk jegyautomata.....de nem ismertem rá..másmilyen volt.

Köszi, még egyszer is!!

2022. máj. 4. 11:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bkk automata lila, vonatjegy automata sárga.
2022. máj. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Na várj, a BKK napijegyet (Budapest 24 órás jegy) ki tudja adni a lila BKK-automata és a kék-sárga MÁV-Start automata is. De kevés az ilyen átfedés.
2022. máj. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem a napijegy kell ha 'Pestre' megyek. És, hogyan tudok sárga automatából napijegyet 'nyerni'?
2022. máj. 4. 14:31
 7/9 anonim ***** válasza:
16%
Nem. Vonatjegyet a MÁV-automatából, BKV-jegyet a BKV-automatából tudsz venni. De mindkét esetben jobban jársz a pénztárral, ha van. Az automatáknak általában minimum a fele rossz, és amelyik látszólag jó, az is simán elnyelheti a pénzedet vagy adhat rossz jegyet.
2022. máj. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7. Miért írsz ilyen valótlanságokat? Egyébként BKK bérleteket, és időszakos jegyeket már lehet venni a MÁV jegyautomatából is. A napijegy köztük van.
2022. máj. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
#8 Nem valótlanságok. Az Elegem van a MÁV-ból facebook-csoportban rendszeresen számolnak be hasonló esetekről. Ha van pénztár, akkor csak ott szabad jegyet venni.
2022. máj. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!