Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha késik a vonat akkor úszik...

Ha késik a vonat akkor úszik a helyijegy?

Figyelt kérdés
Ha teszem fel Veszprémből indulnék, és Nyíregyházára mennék, de ha mondjuk a veszprémi gyorsvonat késik 20 percet, és lelkésem a TOKAJ IC-t ami Nyíregyházára megy a Keletiből akkor a helyijegy elúszott és újat kell venni?

2022. máj. 13. 21:59
 1/10 scamdemic válasza:
44%
Milyen helyijegy? Nem helyjegyre gondoltál?
2022. máj. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
3%
Általába 1 napig érvényes egy jegy. Pl ha a 3kor induló vonatra veszed akkor a következő napon 3kor induló vonatig bármelyik időpontra jó lesz
2022. máj. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De helyjegy egy adott járatra szól. (Pl Bakony IC 10:32-11:58)
2022. máj. 14. 02:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a budapesti átszállást díjszabási szempontból nem tekintik csatlakozásnak, igen, a helyjegyet elbukod. E tekintetben is jó dolog az online jegyvásárlás, mert akár a metrón ülve is intézheted. De ha valamilyen kedvezmény miatt nem opció két részben megvenni a jegyet, akkor sem egy olyan óriási összeg az, ami kockán forog.
2022. máj. 14. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

Helyijegy🤣🤣🤣🤣

Amúgy igen, akkor bukod a heLYJegyet.

2022. máj. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nehogy már ezen akadj ki hogy elírtam. Amúgy az autocorrect javította ki nálam. Amúgy köszi.
2022. máj. 14. 15:34
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
6# Igen, persze, mesélj még...😅😅😅
2022. máj. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
60%

Elírta. Nagy szám :D Veletek nem esik meg?

Kérdező nem úszik el. Tapasztalat:

Ha Nyházára mész Vpből vedd egybe a jegyet, ha késésbe vagytok mindenképp szólj a kalauznak. Ha mégis lekésed menj be egy pénztárba, mindenképp váltsd vissza, X %-át odaadják, késésnél egészet.

2022. máj. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kelenföld- Kőbánya-kispesti átszállással menj és akkor csatlakozónak számít, minden átszállás, ha végig egy menetjegyed van.

Ha a vasút hibájából késted le az IC-t, akkor bemész a pénztárba, elmondod, hogy melyik késett vonattal jöttél és díjmentesen kicserélik a helyjegyedet.

Én úgy szoktam ezt megoldani, hogy a helyjegyet applikációban veszem meg akkor, mikor már látom, hogy el fogom érni a csatlakozást.

Péntek és vasárnap délután ez rizikós, mert olyankor előfordulhat, hogy utolsó percekben nincs már hely.

2022. máj. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én jártam már úgy, hogy lekéstem az adott ICre a csatlakozást, az MÁV késése miatt. Nekem díjmentesen adtak helyjegyet a következő ICre.
2022. máj. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!