Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » MÁV menetrend mit mutat?

MÁV menetrend mit mutat?

Figyelt kérdés

Szóval itt ez a kép a menetrendről:

[link]


Azt mutatja, hogy Szeged pályaudvarról 5 percet kell utaznom Szegedre, majd át kell szállnom, és úgy folytatni az utam. Tudtommal viszont csak egy pályaudvar van Szegeden, így nem értem hogy mi ez az átszállósdi, és miért kéne nekem Szegedről Szegedre utaznom. Valaki tudna segíteni, hogy ez mit jelent?



2022. febr. 18. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell utaznod Szegden belül, azt írja, hogy átszállás HELYBEN. 5 perced van rá. Sehova nem mész a pályaudvarról, legfeljebb csak egyik peronról a másikra, ahol felszállsz a következő vonatodra.
2022. febr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
A "Szeged vasútállomás" a tram train megállója, a sima "Szeged" a tényleges pályaudvar (máv logika, ne kérdezd miért van ez)
2022. febr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

A 'Szeged vasútállomás' a tramtrain megálló neve.

A Szeged meg a MÁV pályaudvar neve.

Te a Szeged vasútállomást ütötted be indulási helynek, ezért onnan tervezte az utat a rendszer. Onnan be kell sétálni az vasútállomásra (nem a traim train állomására aminek Szeged vasútállomás a neve, hanem a vasútállomásra aminek Szeged a neve érted? :DD), és ott felszállni az IC-re.


Szerintem nem gondoltak erre annó hogy ilyen katyvasz lesz ebből. Talán még a vasutasok is belekeverednek néha. A legjobb lenne ha Szeged vasútállomás tramtrain megállóból nem engedne tervezni így útvonalat a rendszer.


Örülj neki, hogy nem úgy tervezte le, hogy tramtrainnel elmész Hódmezővásárhelyre, onnan Békéscsabára és onnan Budapestre! :D

2022. febr. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%

"Tudtommal viszont csak egy pályaudvar van Szegeden"

Szeged-Rókus és Újszeged az hol van? A Holdon?

2022. febr. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Szeged-Rókus meg Újszeged csak vasútállomás, nem pályaudvar
2022. febr. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Na gondoltam valamelyik nagyokos ebbe fog belekötni :DDDD

Újszeged inkább fejállomás mint vasútállomás!

De a Szeged vasútállomás meg nem pályaudvar, mert ott a tramtrain áll meg.


Ajánlom figelmedbe kedves 5-ös az alábbi kérdést és a rá adott válaszokat:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__1..


A Tisza pályaudvarról is van véleményed te kis vasutas doktorandusz?

2022. febr. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Ebből látszik, hogy ezt az oldalt milyen fogyatékos emberek szerkesztették és ugyanez igaz a volánra is. Egyik kutya, másik eb
2022. febr. 19. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
A MÁV-Start rendszerében külön szerepel a tramtrain "Szeged vasútállomás" és az országos vasúthálozat "Szeged" nevű állomása. Ezek között minimális a távolság, egy emeletnyi lépcső és legeslegfeljebb 100 méter séta. Te a tramtrain megállótól terveztél, így beleszámolt neked egy kis sétát is.
2022. febr. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, őszintén eszembe sem jutott, hogy a tram-trainnel ezek is változtak. Nem értem miért nem lehetett Szeged tramtrain megállónak, vagy valami ilyesminek keresztelni. Mindenesetre köszönöm szépen minden válaszolónak.
2022. febr. 19. 09:33
 10/12 anonim ***** válasza:
Szeged vasútállomás neve vagy 150 éve nem változott...
2022. febr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!