Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Pécsről szeretnék menni...

Pécsről szeretnék menni Budapestre távolsági busszal. Előre kell megvenni jegyet vagy lehet venni a sofőrtől is?

Figyelt kérdés

2022. máj. 23. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Értelemszerűen ha tudsz jegyet venni ott, ahol felszállsz, akkor vegyél, ha nem akkor a sofőr ad, de online is megveheted szerintem, ha jól látom Volánbusz van ott is.
2022. máj. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

#1 Helyközi közlekedésben már az egész országban Volánbusz van, már több éve.

"Értelemszerűen ha tudsz jegyet venni ott, ahol felszállsz, akkor vegyél, ha nem akkor a sofőr ad" Már számtalan kérdésnél le kellett itt írnom, hogy a buszok esetében az, hogy lehet az állomáson pénztárból jegyet venni, még nem jelenti automatikusan azt, hogy a sofőrtől nem lehet. Ilyen megkötés csak bizonyos autóbusz állomásoknál van.


[link]

Ez a pécsi autóbusz állomás adatlapja, ez alapján ott nincs kötelező jegyelővétel, lehet a sofőrtől jegyet venni!


Kérdező, amúgy miért nem vonattal mész? Több, mint ezer forinttal olcsóbb, és több, mint egy órával rövidebb a menetidő a buszhoz képest...

2022. máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Normálisan kérdeztem, miért nem lehet normálisan válaszolni? Természetesen felléptem az oldalra, de 15 óra munka után úgy tűnik kicsit figyelmetlen voltam. Elnézést kérek. Igazság szerint a patikába sem kell mászk, ma még sem tudtam fájdalomcsillapítót venni mert kellett volna. Tudom h a vonat jobb lenne, olcsóbb és kényelmesebb is, de a 80 éves anyukám nem hajlandó se autóba, se vonatra szállni amióta autóbaleset szenvedetek gyerekkorában a papámmal.
2022. máj. 23. 16:02
 4/11 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm. Szép napot.
2022. máj. 23. 16:03
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező, szerintem teljesen normálisan válaszoltam neked! Ha volt is némi éle a válaszomnak, az sem neked szólt, hanem egyértelműen az 1. válaszolónak, mert ő félinformációkkal próbált félretájékoztatni téged.

A vonatot is pusztán segítő szándékból említettem, mert az a legjobb opció (egyébként a legbiztonságosabb is). Nem tudom, ilyen speciális információkról honnan kellett volna tudnom, ami miatt édesanyád nem ül vonatra...


A lényeg, hogy lehet a buszvezetőtől jegyet venni a pécsi autóbusz állomáson is! Egyébként a 80 éves édesanyádnak nem is kell jegyet vennie, csak ha feláras buszról van szó. Ha ilyen busszal utazna, akkor azt kell mondani a buszvezetőnek, hogy 65 éven felüli (bár ezt remélhetőleg magától is észre veszi a sofőr), és csak kiegészítő jegyet kér.

2022. máj. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az elsőnek szólt az enyém is.
2022. máj. 23. 16:23
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem is neked szólt kedves #2 hanem az elsőnek. Tudom hogy nem rosszból írtad a vonatot, én sem bunkóságból írtam h tisztában vagyok vele h a vonat lenne a legjobb opció, épp ezért osztottam meg veled hogy mi okból nem azt választottam. Azzal még képben is vagyok. Nekem autóval lenne a legjobb menni, de ebben a helyzetben vagyunk sajna. Az csak egy információ megosztás volt.
2022. máj. 23. 16:37
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom mi a fenét picsogsz én is normálisan írtam. Eddig. Szerencsétlenkedés helyett nézz utána, vagy ha csak gykt meg facebookot vagy képes használni a neten, akkor fogadd el a valid válaszokat. Amúgy nem mondtam, hogy kötelező a pénztárban megvenni, max elküld a sofőr a picsába.
2022. máj. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, az utolsó mondat a kettes válaszolónak szólt, a többi a kérdezőnek.
2022. máj. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem mondtad, hogy kötelező, csak utaltál rá azzal, hogy ha van pénztár, akkor ott vegyen a kérdező. És nem küldhet el a sofőr a picsába (ez amúgy miért megy át a trágárságszűrőn?), mert mint a hivatalos honlapon is szerepel LEHET NÁLA JEGYET VENNI A PÉCSI BUSZÁLLOMÁSON IS! Attól, hogy van ott pénztár, semmiben sem különbözik a helyzet attól, mint ha valaki a pusztában álló magányos táblánál lévő buszmegállóban száll fel, és akar jegyet venni. Azokon az állomásokon, ahol kötelező jegyelővétel van, na ott elküldhet, máshol nem... Ennyit erről.
2022. máj. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!