Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Utas szemszögből hogyan...

Utas szemszögből hogyan rangsorolnád az alábbi magaspadlós villamostípusokat, melyek itthon közlekednek/közlekedtek?

Figyelt kérdés
Szavazás: Melyik a legjobb?

2022. máj. 24. 01:54
A kérdező szavazást indított:
Ganz CSMG (ICS/KCSV-7) (Budapest)
Ganz UV/MUV (Budapest, korábban)
Düvag/LHB TW6000 (Budapest)
ČKD Tatra T5C5 (és felújított változatai) (Budapest)
FVV csuklós/Bengáli (bármelyik változat) (Budapest, Debrecen, Szeged és Miskolc korábban)
ČKD Tatra T6A2/B6A2 (Szeged)
ČKD Tatra KT4D-M/KT4D-ME (Szeged)
ČKD Tatra KT8D5 (Miskolc)
Ganz KCSV-6 (Debrecen)
SGP E1/c3 (Miskolc korábban)
24 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Utas szemszögéből célszerűbb lenne, ha írnál egy példát járatszámra, mert az átlagutasnak a típusszámok semmit nem mondanak.
2022. máj. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A Ganz ICS a 47, 49-en közlekedik pl. (régebben a 4-6-on is), KCSV-7 a 2-es vonalon.

Az UV/MUV régebben több budapesti vonalon.

TW6000 több vonalon, de pl. 62-es vonal.

Tatra T5C5 több vonalon, jellemző pl. a 14-esen, vagy az 1-es vonalon.

2022. máj. 25. 17:00
 3/8 anonim ***** válasza:

A Tátrák nagy kedvenceim. Az nekem édesmindegy, hogy T5C5, T6A2, KT4D, KT8D5, csak Tátra legyen ;)

A KCSV6 viszont kuriózum, ezért megszavazom neki a második helyet a Tátrák után.

2022. máj. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak a debrecenieken meg a miskolciakon ültem

Azok közül KCSV, aztán Tatra, aztán SGP

2022. jún. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem hiszem, hogy túl sok olyan ember van itt, aki mindegyikkel utazott, pláne figyelte is, hogy mire szállt fel.

Nekem a kedvencem a szegedi szóló Tatra, a lent is nyitható ablakok miatt.

2022. jún. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a Tátra, szavaztam is rá
2022. jún. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nosztalgia szempontból az UV, utána a Benga holtversenyben a favázas ezressel.

Megbízhatóság? Első helyen az évtizedeken át gond nélkül üzemeltetett nagykörűti Ganz ipari csuklósok.

Kényelem, kilátás, utastér tágassága szempontjából a Tatra, az át-nem-járhatóságot elnézem neki.

2022. jún. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én valószínűleg elfogult vagyok, de nekem egyértelműen a budapesti Tatra-k a kedvenceim. Újpesten nőttem fel, az ottani viszonylatokon az én kiskoromban még csak azok közlekedtek. Imádom a kinézetét, a hangját, a gyorsulását, amikor max sebességgel "száguld", az ajtajait, mindent. Nagyon szuper terméke volt ez a csehszlovák iparnak.
2023. szept. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!