Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem csendes a csendes...

Miért nem csendes a csendes fülke a railjeten és miért kerül ugyan annyiba mint a "sima" első osztály?

Figyelt kérdés

Nem tudtam nem észre venni, hogy a csendes fülkében van kb 8-10 ülés, az ülések között is több a hely, még is egy árban van a sima első osztállyal. Miközben az majdnem tele van ma Győrig egyedül mentem a csendes fülkében

Visszatérve az eredeti kérdésemre, szerintetek is parasztvakítás a csendes fülke vagy nem? Vagy azért valamennyire csendesebb a sima első osztálynál? Nem mentem át a sima első osztályba megnézni. Így vagy úgy de miért van egy árban?



2022. jún. 28. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól csendes, hogy az utasok által keltett hanghatások itt nemkívánatosak. Tehát hangos mobilozás, játszás, zenehallgatás, cseverészés. Nem a hangszigetelése jobb.
2022. jún. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Aha gondolhattam volna. Nekem ennyit is bőven megér. Sőt felárat is megérne nekem de ugyan annyiba kerül amit nem értek.

Alapvetően (legalábbis itthon) semmi különbség az IC-n az első és másodosztály között, a kocsik is pont ugyan azok, csak a felár miatt kevesebben vannak. Nekem meg ez pont elég mert nem szeretem ha sok ember van egy helyen. Ezért amikor tehetem amúgy is első osztályon megyek, gondoltam ma kipróbálom a csendes fülkét hogy milyen. A jövőben is ezzel megyek ha railjet-el megyek. De akkor miért van egy árban?

2022. jún. 28. 11:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet bevezető akció. Aki egész úton telefonálni akar, az nem vesz ilyen jegyet, mert hiába nyugalmas csendes, rá fognak szólni, hogy csukja le, vagy szálljon le stb, meg ha család megy és a bömböl a gyerek, az is probléma lehet a csendes fülkében, aki maga is csendes, oda vesz, ha nem fogyott el az oda szóló jegy.
2022. jún. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első osztályon 2+1-es az üléselrendezés, a másodosztályon 2+2-es, vagyis széltében is nagyobb a hely, meg valamennyivel hosszában is, valamint bőrülések vannak a szövetülések helyett.


A csendes szakasz egy olyan választható opció, mint hogy asztalnál akarsz-e ülni, az ablak mellett vagy a folyosó mellett - ezek is mind ugyanannyiba kerülnek. Lehet, hogy valaki nem szeretne csendes szakaszon utazni, mert beszélgetni szeretne, vagy kisgyereke miatt nem lenne értelme. Valakinek a csend a plusz szolgáltatás, valakinek meg hogy nem kell csendben maradni. Melyikért kérjenek pénzt?

2022. jún. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom eddig Gysev-en mentem első osztályon és 2. osztályon is ott ugyan az a kettő kocsi, fülke elrendezés is meg minden.

Máv-oson se mentem még csak Railjet-en.

2022. jún. 28. 13:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a GYSEV-én tényleg nincs nagy különbség, nagyjából az ülés és a padló borítása (meg az elsőosztályon van függöny a folyosó felé): [link]


Nekik csak egyfajta IC-kocsijuk van, és eredetileg másodosztályú kocsikból alakították ki az elsőosztályú szakaszt. Amit eleve vegyesosztályúnak terveztek, azon észre lehet venni a nagyobb helyet, már az ablakok alapján is: [link]

A railjeteken viszont a másodosztályon 4, az első osztályon 3, a prémium osztályon pedig 2 ülés van egy sorban.

2022. jún. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2022. jún. 28. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!