Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy hasonló autóverseny...

Egy hasonló autóverseny szerűség megrendezéséhez mi kellene Magyarországon?

Figyelt kérdés

[link]

Régi Top Gear videóból inspirálódva eszembe jutott milyen jó lenne itthon egy hasonló. Öreg földesúton leharcolt autókkal játszani. Mi kellene ahhoz, hogy meg lehessen rendezni, vagy van-e már ilyen nálunk?



2020. jún. 30. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Magánkézben lévő versenypálya, megfelelő szerződés amiben szerepel hogy mindenki saját felelősségre vesz részt a rendezvényen. Más nem nagyon kell, de ez a legegyszerűbb opció. Ha az út nem magántulajdon, az nagymértékben megnehezíti a helyzetet, én ez esetben bele se vágnék, mert akkor már nagyon sok szabálynak kellene megfelelni. (Nem véletlenül van például a Hungaroringes pályanapon is decibelmérés (legalábbis volt pár éve), egy hangosabb utcai autót már nem engednek fel a versenypályára, mert "nem felel meg az előírásoknak").
2020. jún. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magánterületre is rengeteg engedély kellene, nem elég az, amit írsz.

Biztos vagyok benne, hogy a járművek műszaki állapota biztonságos legyen, kell egy csomó hatósági engedély, rendőrség, mentők jelenléte, ezer más dolog.

A versenyzőkkel nem lehet aláíratni olyan papírt, hogy saját felelősségükre ott hagyhatják a fogukat.

2020. jún. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Versenyzőkkel tényleg nem, de én nem is velük gondoltam ezt kivitelezni. Hanem haverokkal. Értelmes versenyző ilyenbe sose megy bele, hacsak nem kötődik a szervezőhöz valami úton-módon. Bár mondjuk ha kifizet a szervező a versenyzőnek elég pénzt, akkor lehet belemegy, de ez az anyagi csőd kategóriája. Egy olyan TV műsorban mint a Top Gear, ott még elmegy, valószínűleg visszahozza a nézettség a költségeket, de itthon ha ezt a legnézettebb autós műsorban csinálnák meg, akkor is veszteséges lenne.
2020. jún. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze, én is csak haverokkal gondoltam. Lerúgott Suzuki meg hasonló autókkal lezárt úton szórakozni
2020. jún. 30. 13:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez az autós-rendezvények legalja.

Roncsderbi néven ismeretes. Nincs sportértéke, nincsenek műszaki előírások, nincs épített pálya, nincs időmérés, semmi.

Vagyis általában az a szabály, hogy nincs szabály.

Az autósport egyetlen szakága sem vállalja be, az ehhez hasonló bazári ökörködés megrendezését.

2020. júl. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!