Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKV-s Ikarus 412 buszoknak...

A BKV-s Ikarus 412 buszoknak mi lett a sorsuk selejtezés után?

Figyelt kérdés
Az első alacsonypadlós szóló Ikarus sorozat, a 412-es. Miért selejtezték őket, és mi lett velük selejtezés után? Tudja valaki, hol vannak ezek a buszok? Forgalomban már csak alig néhány van. de a többivel mi lett?

2022. júl. 9. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom bontó, mert magánkézben sem látni belőlük.
2022. júl. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Úgy tudom ez volt az a széria, ami a 2000-es évek második felében rendszeresen lángra kapott. Nem csodálom, hogy megsemmisítették mind.
2022. júl. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kb 30 darab még forgalomban van (!) És ebbe a trolikat nem értettem bele, az külön sztori, abból is van vagy 10 darab.

A legnagyobb gond velük a váztörésre való hajlam. Ezért a selejt az tényleg selejt, nem igazán lehet továbbértékesíteni járműként...

4 darab működő példányt Tarlós úr elajándékozott Erdélybe.

2 darabból utólag trolibuszt csináltak.

1 darab a nosztalgia-flottába került.

A többi meg a bontóba.

2022. júl. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátenném, hogy - mivel párszor utaztam rajtuk, mert anno a 231-es vonalán is az járt - a belső utastér egy káosz, mert olyan szűkre van megépítve, hogy 2 ember alig fér el egymás mellett az ülések közti folyosókon, meg a hátsó ajtó is olyan keskeny, hogy egy nagyobb darab ember is épp hogy kifér rajta.
2022. júl. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még van belőlük Dél-Pesten. Nekem a színe miatt régen a kedvenc buszom volt.
2022. júl. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!