Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy kaphatom vissza a pénzem?...

Hogy kaphatom vissza a pénzem? Jogtalan eljárás volt.

Figyelt kérdés
A napokban felszálltunk az iskolai csoporttal egy villamosra. Éppen, hogy becsukódott az ajtó, már szólt a mellettünk álló ellenőr, hogy jegyeket, bérleteket. Még kilyukasztani sem volt időnk, sokan voltak a villamoson, nem is értük el a lyukasztót. Volt jegyünk is. Barátnőm mondta az ellenőrnek, hogy lyukassza már ki (éppen,hogy elindultunk), mert nem éri el. Erre az ellenőr elvette, flegma meg bunkó volt velünk, hogy ki se akartuk lyukasztani. Megemlítem, hogy a KEZÜNKBEN volt a jegy, még nem is a táskánkból szedtük elő! Megbüntetett 2 000 Ft-ra (nem volt nálunk pénz, szerencsére osztálytársunk kifizette), mert mondta, ha nincs nálunk pénz, küld ki csekket 5 000 Ft-ról. Arra gondoltunk, hogy mivel nagyon jogtalan volt az eljárás bemegyünk a DKV-hoz és panaszt teszünk. Visszakaphatjuk a pénzünk? Vagy mit lehet tenni? Borzalmasan felháborított ez a viselkedés!!!!
2010. szept. 21. 15:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Hát nemtudom... Nekem mindig van időm azonnal jegyet lyukasztanom, ha ki akarom lyukasztani...

Pedig itt pesten azért jóval tömöttebb buszok vannak...

2010. szept. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes választ! :S Egyébként: én nem vagyok nagyvárosi, most utaztam kb másodjára villamoson. Az ellenőr a lyukasztó elé állt, mivel mellettünk szállt fel, esélyünk sem volt kilyukasztani!! Direkt szemétkedett velünk! De tényleg köszi, hogy válaszra méltattad a kérdésem! :S
2010. szept. 21. 16:18
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Hát nemtudom, de szerintem ha felszállsz ott áll valaki, és tényleg azonnal lyukasztani szeretnél, akkor csak megszólítod, hogy elnézést uram/hölgyem lenne szíves félreállni, szeretnék jegyet lyukasztani vagy valami ilyesmi... Pár mp az egész, szerintem... Hát nemtudom.

Szerintem aki akar az lyukaszt...

2010. szept. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jajj, de makacs vagy!!! Fejezd már be!!! Nem tudsz olvasni??? Az ellenőr állt ott, mellettünk lépett fel a villamosra, alig csukódott be az ajtó és indultunk el, már kérte a jegyeket, bérleteket, nem engedte kilyukasztani!!!! Nem érted a lényeget???? Jajj, valami értelmesebb ember válaszoljon már légyszi! Nem igaz, hogy csak velünk fordult elő ilyen!
2010. szept. 21. 17:19
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Jah bocsánat, ide csak azt szabad írni, hogy jajj szegény kérdező igen nagyon sajnáljuk, és igen igazad van csúnya-csúnya ellenőr bácsi?

Hát szorri...


Amúgy a bűntetés jogosságát a helyszínen elismerted a helyszíni bsággal, azután már futhatsz...

2010. szept. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem, ide VÁLASZOLNI kell a kérdésemre és nem véleményt írni. Az milyen válasz, hogy "hát, nem tudom..."??? ne szórakozzál már...
2010. szept. 21. 17:32
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ok, akkor VÁLASZ:


Ezt bebuktad.

A helyszíni bírság kifzetésével a helyszínen elismerted a bírság kiszabásának jogosságát, kifizetted, ezt elbuktad.

KÉSZ.

ENNYI.

Későbbi reklamációra alapot nem képez.

Úgy reklamálhattál volna ha nem fizetsz a helyszínen felírja az adataidat, és ott jelzed, hogy a bírásggal nem értesz egyet.


És akkor most a véleményem:

Ha akarsz időben lyukasztani azt mindenáron meg tudod tenni. Szólsz neki menjen arrébb, bocsi, lyukasztani szeretnék, egyebek.

KÉSZ.

ENNYI.


Remélem megfelelt az érzékeny lelki világodnak.


Ezt nevezik tanulópénznek.

2010. szept. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ha a véleményedet nem írtad volna le már harmadjára, akkor megfelelt volna majdnem teljes mértékben. De mivel az értő olvasás nem megy, azt sajnálom. Én (veled ellentétben) nem írom le a tényt harmadjára, amit nem sikerült megértened.

Köszi a választ AMÚGY.

2010. szept. 21. 18:23
 9/13 anonim válasza:
68%
Tényleg makacs vagy, és semmi empátia nincs benned. Nem hiszem, hogy értetted a szituációt. MEGKÉRTÉK az ellenőrt, aki MELLETTÜK SZÁLLT FEL, hogy lyukassza ki, legyen szíves. Erre a paraszt látván, hogy lóbálják a kezükben a menetjegyet, és nem férnek oda TŐLE a lyukasztóhoz, megbírságolta őket. Nem vagyok az a kallerellenes háborgó típus, de ami parasztság, az parasztság. Abban viszont igazad van, hogy a helyszíni bírság után már nem tudnak mit tenni. A helyes viselkedes az lett volna, hogy a kedves kaller fejét addig vered a biztonsági üvegbe, amíg el nem ájul, majd rálépsz a torkára, és pofán hugyozod. Ez nem kaller függő. Ez szar ember függő. Tahók vannak, és nem akarnak kihalni...
2010. szept. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
hát ha már aláírtad a papírt meg kifizetted a büntetést az már azt jelenti hogy elismerted hogy nem lyukasztottál jegyet.Innentől le van zárva.Te kifizetted panasznak nincs helye!
2010. szept. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!