Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha van érvényes jegyem vagy...

Ha van érvényes jegyem vagy bérletem, de beszólok a BKV ellenőrnek, akkor büntethet, vagy hívhat rendőrt?

Figyelt kérdés

Függ attól, hogy trágár szavakat használok-e?

Ja, és van rajtuk valami kamera vagy hangrögzítő?



2022. júl. 22. 12:41
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nem rendeztem jelenetet, kifizettem a helyszínen. Utólag nem bírom feldolgozni, hogy ennyire igazságtalan az élet.

Tévedsz, kedves buszvezető, ha már az ellenőr orra előtt lyukasztja az ember a jegyet úgy, hogy látta az ellenőr, hogy nem az előző megállóban szállt fel, nem fogadják el.

Mentőt nagyon indokolt esetben lehet csak hívni. Azzal alaposan felborítottam volna a menetrendet egyébként. Attól, hogy nem szorul az ember orvosi ellátásra, még érezheti magát rettenetesen rosszul. Ha fontos munka miatt kell menni, akkor nem lehet akármilyen indokkal otthon maradni.

Természetesen jármű vezetőnek eszembe sem jutott beszólni, óriási felelőssége van, tudom, és sosem veszélyeztetném a közlekedés biztonságát.

Akármennyire is kényelmetlen az első ajtós buszokon megoldani a felszállást, a tömegben sietve még jegyet is lyukasztani, de legalább ott ilyesmi nem fordult volna elő. De villamosra is mindig úgy szállok, hogy már előre kezemben bekészítve a jegy, és azzal a lendülettel lyukasztom, ahogy felszállok. Nem tudom, hogy felejthettem el. A covid előtt pedig mindig bérletem volt. Azzal se lenne ilyen probléma. De nem járok annyit tömegközlekedéssel, hogy megérje bérletet venni.

2022. júl. 24. 07:57
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Az eredeti kérdésre a válasz:


Büntetni nem büntethet (ha van jegyed vagy bérleted), DE az utazásból kizárhat (lerakhat, akár fizikai kényszert is alkalmazva), ha ellenállsz, rendőrt hívhat.

2022. júl. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
12! Az ellenőr hozzá sem érhet az utashoz, hülyeséget azért ne terjessz!
2022. júl. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

#13

Jogos, jogos!

Viszont ha az utasok meg akarják verni mert a hatósági intézkedés feltartja a buszt, tőlük sem védheti meg.

2022. júl. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 qkker1 ***** válasza:

"Viszont ha az utasok meg akarják verni mert a hatósági intézkedés feltartja a buszt, "


Mivel tartja fel a buszt? Nincs jegye, következőnél leszáll, nem akadályozhatja meg az ellenőr! Az erkölcsi rész más kérdés.

2022. júl. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
29%

"Mivel tartja fel a buszt? Nincs jegye, következőnél leszáll"


Ha rendőrt hív rá az ellenőr, akkor meg kell várni a hatósági intézkedést. Nyilván ez akkor opció, ha kizárják az utazásból, de nem száll le magától, vagy ha kötekszik az ellenőrrel.

2022. júl. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!