Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 72 órás BKK jegyet online...

72 órás BKK jegyet online jobb venni, vagy automatából?

Figyelt kérdés
2022. aug. 5. 23:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindegy kb .


Ha online veszed, érvényesíteni kell a kihelyezett qr kodokkal, ami sajnos nem minden járaton optimális. Pl egy helyen van fel ragasztva és nagy a tömeg, az istenért se fersz hozza. De nem kell várni automatara, nem fogja elnyelni a pénzed, nem kell felni, hogy elhagyod. Viszont mindig kell internet , na meg elsőre egy pár perces folyamat a megvétel.

2022. aug. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Pénztárban. Automatánál mostanában akárhol voltam, megszálltak a kéregetők. Nem éri meg, vagy a pénzed lopják ki, vagy a kártyát, vagy a jegyet, és hiába van kamera, soha nem látod viszont. Ráadásul az automaták gyakran elnyelik a pénzt, vagy be sem veszik, kártyát meg nem fogad el, nekem mindig gond volt vele régen is. Online biztonságosabb, de ahhoz persze állandó netkapcsolat kell, csak úgy tudod aktiválni és utazás alatt is végig mennie kell, hogy megmaradjon az érvényesítés. És persze legyen a telefon is feltöltve mindig. Én a pénztárira szavazok, mikor ellenőrtől érdeklődtem, ő is azt ajánlotta, az a legbiztonságosabb és legegyszerűbb mindenkinek, óva intett az automatáktól.
2022. aug. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. aug. 6. 02:00
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

A pénztárak száma egyre kevesebb. Ott is el tudják venni a táskád, ott is lehetnek kéregetők stb.

64 éve élek Pesten. Egyetlen alkalommal loptak tőlem.

20 darab bianco lottószelvényt. Azaz nulla forint értéket.

2022. aug. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

2 éve online bérlettel utazok.

Sose volt olyan, hogy ne tudjam a QR kódot beolvasni. Minden buszajtónál és a vezetőnél is kint van.

15 mp venni egy jegyet/bérletet bárhol, nem kell 5 percet nyomkodni a rosszul érzékelő automatát, meg hesegetni a körülötte lévő kéregetőket.

2022. aug. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Az online jegyhez nem kell állandó online net kapcsolat, ez marhaság.

Ha egyutas jegyed van, vagy első ajtós a felszállás, akkor becsippantod a QR kódot (és bemutatod a sofőrnek). Bérletek vagy X órás jegy esetén ha jön az ellenőr akkor a telefonod generál egy kódot amit ő csippant le. Nem kell net kapcsolat, sőt, el se kell indítanod az alkalmazást amíg nem kéri a kaller.

Az igaz, hogy a telód üzemkészségéről neked kell gondoskodni.

2022. aug. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Jegypénztárban. Egyrészt az mindig működik - az automatáknak tetszőleges pillanatban minimum a fele rossz -, másrészt ha a pénztáros hibázik, tudsz neki szólni, de ha az automata elnyeli a pénzed, vagy az online felület levonja és nem ad jegyet, akkor keresztet vethetsz a pénzedre.
2022. aug. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

"az online felület levonja és nem ad jegyet"

Hányszor fordult ilyen már elő?

2022. aug. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
97%

Ne szívassátok már szerencséntlent a bérletpénztárral. Egész Budapesten kb 5 db van már csak összesen.


Kérdező: Az online rendszer teljesen jól működik, nyugodtan megveheted ott.

2022. aug. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2022. aug. 6. 10:32
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!