Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonat közlekedés Bécsben?

Vonat közlekedés Bécsben?

Figyelt kérdés

Győrtől Münchenig utaznék.

2 átszállásom lenne.1 Bécsben,1 Salzburgban.

7 és 8 percem lenne az átszállásra.


Bécsből kb melyik vágányról szokott menni Salzburgba a vonat?És Salzburgban?


Szerintetek lenne időm?

És hogy kb mennyi a jegy ha mégis lekésném?



2022. aug. 9. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb, mint 1 hónapja voltam Németországban, Müncheni átszállással mentem én is. 2 órás késéssel értünk Münchenbe, a csatlakozásomat lekésve. Technikai problémás mozdonnyal indultunk, több mint 1 óra volt a menetidő pl. Tatabányáig. Salzburg előtt 2 állomás közt felszállt a vonatra az osztrák rendőrség és végigvizsgálták az egész szerelvényt, ez is eltartott majdnem egy óráig. Szóval ilyen dolgokra készülj fel, ahogy Németországban a Deutsche Bahn se nagyon remekel a pontos menetidők tekintetében, mert a vasúti pályák forróság miatti állapota miatt még a nemzetközi expresszvonatok is csak a megengedett sebességnek kevesebb mint a felével mehetnek csak.
2022. aug. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit necces. Az oebb.at írja az aktuális vágányt. Ha minden időben jön, akkor rendben vagy. Ha késés van az szívás. Olyan jegyet vegyél, ami nem konkrét vonatra szól. Amúgy Győrből van Münchenben közvetlen járat.
2022. aug. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, személyes tapasztalataim alapján legalább egy órás átszállással tervezz. Sajnos a nyári hőség miatt sokat késnek a vonatok. De legalább az átlagos, 20-30 perces késéseket lefeded. A bécsi pályaudvar egy pláza kb., simán el tudod foglalni magad. Salzburgi állomást nem ismerem. De a lényeg hogy legyen sok időd átszállásra. Jó utat!
2022. aug. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valóban necces, de nem kell egyből a legrosszabbra gondolni.

Milyen vonatokkal mész? Én havonta utazom a müncheni Railjettel, az esetek 90%-ban pontos szokott lenni, ha a salzburgi vonat Bécsből indul, akkor szerintem az is pontos lesz.

Salzburga több vonat is megy, az enyém pl. mindig a 7-es vágányról indul, de egyébként minden ki van írva.

2022. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem valamelyik közvetlen vonatot választod? Sokkal egyszerűbb, nem kell a késések ill. csatlakozások miatt izgulni, és talán még olcsóbb is. Győrből napközben 2 óránként van Münchenbe közvetlen Railjet, valamint az éjszakai Kálmán Imre EuroNight is közvetlen.
2022. aug. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!