Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Balatonboglárra szeretnék...

Balatonboglárra szeretnék utazni, helyjegyet kell váltani a vonatra?

Figyelt kérdés
A holnapi 06.42-es vonattal mennék Kelenföldről. Néztem a menetrendben, hogy 3 vonat van feltüntetve,ez egy szerelvény csak külön kocsikkal?
2022. aug. 13. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az 1 vonat különböző kocsikkal, mindegyikbe kell helyjegy, a sima kocsikba kedvezményes 90 Ft-os, az IC részbe 270 ft-os.
2022. aug. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy vonat, csak különböző fokozatú szolgáltatásokkal - az egyik elsőosztály, a másik IC másodosztály, a harmadik gyorsvonat helyfoglalással kiegészítve. Az azért vicc, hogy megújították a rendszert, de azt nem írták bele, hogy a különböző fokozatokat egybe kezelje, külön vonatként vannak benne.
2022. aug. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sejtettem, érdekes is lenne ha 3 külön vonat menne arra egy időpontban. Köszönöm a válaszokat!
2022. aug. 13. 13:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát ezt nem értem én sem... 1 vonat, oké, hogy IC, vagy gyors, stb, de pl az IC sok helyen nem áll meg, ahol a gyors igen. De egy vonat, akkor miért más? Levág egy sínféket a hátsó 2 kocsira, vagy mi...?
2022. aug. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4#


A komfortfokozat a különbség. Az IC kocsikban kapsz klímát, esetleg kicsit kényelmesebb is. A gyorsvonati kocsikban csak akkor van "klíma", ha lehúzod az ablakot.


Az más kérdés, hogy tegnap olyan IC kocsival utaztam, amin nem működött a klíma. Így aztán tök felesleges volt drágább jegyet venni.

2022. aug. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jobban megéri a sima kocsi, lehúzod az ablakot, és kapsz levegőt. Én eleve jobban szeretem, mint a klímát. Ha meg elromlik a klíma, akkor a klímás kocsi szívás, mert ott ablakot sem tudsz nyitni.
2022. aug. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!