Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van-e lehetőség mozdonyba utazni?

Van-e lehetőség mozdonyba utazni?

Figyelt kérdés

Azonbelül is villanymozdonyon, de nem motorvonaton, hanem rendes nagy mozdonyon. 431 (v43) -on. Elég lenne egy fél órás út is, pl. Székesfehérvártól Siófokig, vagy Veszprémig, vagy Balatonfüredig. Mind a három vonalon jár szili, eleg gyakran.


Tudom, hogy csak olyan emberek tudnak könnyen mozdonyon utazni, akiknek van mozdonyvezetői ismeretségi körük, azaz ismernek mozdonyvezetőt és jó kapcsolatban vannak.


Viszont egyszer olyat is hallottam, hogy egy mozdonyvezető amíg nem indult a vonattal, lent járkált a mozdony mellett és egy idegen 20 év körüli fiú nézegette a mozdonyt, valahogy beszédbe elegyedett ő és a vezér, a fiú mondta, hogy mielőtt felszáll a déliben a vonatra, előtte előre sétál és megnézi, hogy hanyasz pályaszámú mozdony van rajta, szereti a mozdonyokat látni, erre a vezér kérdezte, hova utazik, a fiú pedig mondta, hogy Fehérvárra. A mozdonyvezető pedig mondta neki, hogy gyere fel, elviszlek Fehérvárig. Így utazott mozdonyon, aztán megismerkedtek és máskor is elvitte.


Viszont egy olyan embert, akinek nincs mozdonyvezető ismerőse, hogy van lehetőség mozdonyon utazni?


Az említett fiúnak sem volt, neki szerencséje volt leírtam, hogy hogy utazott mozdonyon, így lehet ismerkedni.



2022. aug. 26. 19:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
en voltam az a fiu
2022. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
43%
1. vagyok. neked is van lehetoseged mozdonyban utazni sot vezetni is! ha letoltod a mozdony szimulator jatekot
2022. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Megütheti a bokáját szerintem a mozdonyvezető, ha illetéktelent enged fel. Szóval ha kerülne ismerős se kérd tőle.
2022. aug. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
Nincs.
2022. aug. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

MozdonyON nem mozdonyba'!

Van rá lehetőség. Lásd a szabályokat és a kérelmet az alábbi linken:

[link]

Régebben sokkal könnyebb volt. Manapság már annyi ellenőrzést kapnak a kollégák, hogy már senki nem vállal utaztatást "feketén". Akinek komoly kapcsolataik vannak, már ők sem tudnak csak úgy elmenni mozdonyozni.

2022. aug. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Aki írt privit, hogy késö este sötétben amikor már nem dolgozik "ellenség" akkor még megoldható persze csak ismerőst, de nappal úgy este 8 ig semmiképp. Ez igaz?
2022. aug. 26. 22:51
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem igaz.
2022. aug. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Annyit kérek, hogy ne küldj privit, aki külxted, mert nem válaszolok privátban. Én sem szoktam privátot küldeni senkinek. Mindenki legyen olyan gerinces, hogy ide írja ki a kommentjét nyilvánosan.
2022. aug. 27. 01:22
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

MozdonyON, könyörgöm! A mozdonyBA maximum beszerelsz egy alkatrészt, esetleg belehajt oldalról egy autó. Legyünk már legalább minimálisan igényesek a nyelvünket illetően!


A mozdonyon utazásra engedély kérhető, de nagyon alapos indoklásra van szükség ahhoz, hogy megkapd. Ennek biztonsági oka van: az útátjárós es vonat-vonat balesetek előtt baromira nem mindegy, hány embernek kell pillanatok alatt elhagynia a vezetőállást, ezért még a vezető jegyvizsgáló is csak korlátozottan tartózkodhat a vezetőálláson.

2022. aug. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

Nekem egyszer sikerult egy csörgőn Almádiból Taplocára a nyári szezonba.


Én egy sráccal beszélgettem, akivel épp azt beszéltük, hogy mennyire fog változni az egész hangulat ha villamosítanak. Majd en elmondtam hig, szeretem a csorgoket, es ztaznek mozdonyon.


Majd elmondta higy neki van ismerose aki a mavnal dolgozik, es lehet eltzdja intezni.

Számot csereltunk majd 1 het mulva szolt, hogy sikerult es mehetek.

Nagyon nagyon jo volt😃

2022. aug. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!