Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 431 (v43) szili mozdonyon mi...

431 (v43) szili mozdonyon mi történne, ha nem kapcsolná a vezér vissza a 0-ra a kontrollert/sönt kapcsolót?

Figyelt kérdés

Egy 120-as pályán a szili egy személyszállító vonattal elindul, szépen a kontrollert így írom, hogy mindenki számára érthető legyen, kacsoljuk teljesen 32 fokozatig, majd a sönt kapcsolót is a 4-re felkapcsoljuk, aztán, amikor eléri a km/h óra a 120-at, visszakapcsoljuk 0-ra a kontrollert, ezután a söntöt is.


Kérdésem az, hogy mi történne, ha eléri a 120-at a km/h óra és nem kapcsolnánk vissza a kontrollert és a sönt kapcsolót?

Még jobban gyorsulna addig, ameddig a km/h óra vagy a sebesség bírná és az lenne a vége, hogy 130-140-nel is menne aztán már gyorsabban nem tudna, vagy van egy berendezés amely nem engedné gyorsabban menni 120-nál a mozdonyt?


Azért használom tehát a "kapcsoló" szót, hogy mindenki értse.


2022. szept. 2. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha feltételezzük, hogy a vezér az éberségit azért kezeli és egyenes a pálya és nem olyan nehéz szerelvényt, hogy visszafogja, akkor kb 150 km/h-ig gyorsulna. OpenBve-ben (vonatszimulátor) ennyi volt a max amit egyenes pályán ki tudtam hozni 4-5 fecske BHV kocsival. Olvastam valahol régi gyk kérdésnél, hogy egy vezér Hegyeshalom felé gép menetben ki is próbálta Győr és Hegyeshalom között és ekkora sebességen már nagyon visított a motor (ennek az igazságtartalmát nem tudom, csak olvastam a gyk-n)
2022. szept. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egy 160-as pályánk van. 1-es vonal. Budaörs-Hegyeshalom között, viszont csak Tata-Hegyeshalom kózött mennek már 160-nal, mert Tata-Budaörs között 140-es lassújel van. Budaörs-Kelenföld csak 120.

Volt már az 1-es vonalon 180-as tempó is. Valamelyik 1** sorozatú gigant V5 nagyjavítás után, futóbróbázott és 180-nal is ment.

2022. szept. 2. 17:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A Szilinek 130 a gyári megengedettje, a vonatbefolyásoló miatt 120, ha megkapná mondjuk a Taurusét, akkor mehetne az 1-esen 130-al legálisan is. Amit írtam 150-es tempó nem hivatalos próba volt, ha jól emlékszem, ahogy gyk-s válaszoló írta, a végén a regisztrátumot nem adta le a vezér ("elfelejtette leadni") Hivatalosan a 143 km/h lehetett kipróbálva, mivel a megengedett + 10%- őt kell teljesítenie futópróbán.
2022. szept. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Régen mikor a soproni intercityt vitté (már akkor 160-as pálya volt), a gysev szilik hordták a keletiből Sopronig az intercityket. A 140/140 -es menetidőt tudták tartani úgy, hogy 130-cal mentek, de ugye a menetrend 140-es volt.
2022. szept. 2. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!