Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha átszállok egy másik buszra...

Ha átszállok egy másik buszra kell új jegyet lyukasztani? Illetve ez a sztori szerintetek igazságos?

Figyelt kérdés

Városi buszokról beszélek. Nem szoktam buszozni, csak nagyon ritkán ezért ciki vagy nem ciki de nem tudom hogy működik és mindig nagyon rá stresszelek hogy honnan meddig megy a busz hogy szállok át stb... Volt már olyan hogy elnéztem a térképet és egy utcával feljebb vártam a buszt ami persze nem jött.


Ne nevessetek ki, de amikor először buszoztam egyedül nem volt baj, tudtam lyukasztani meg minden, ekkor a busz hátsó ajtaján szálltam fel és ott lyukasztottam. De amikor másodszorra mentem busszal már szeptember volt, tanévkezdés és reggel zsúfolásig tömve voltak a buszok, amit ugye elfelejtettem hogy mindenki megy suliba vagy dolgozni. Felszálltam de épphogy csak az ajtóban tudtam megállni mert tele volt minden emberekkel. Az elülső ajtó mögöttem becsukódott, a busz elindult és az ellenőr elkurjantotta magát hogy "jegyeket, bérleteket" na akkor pánikoltam mert a jegy a kezembe volt, de nem fértem oda a lyukasztó kis géphez, ami úgy tudtam csak a busz közepén van a hátsó ajtónál. Amúgy elötte csak távolsági buszon utaztam 1x - 2x ahol a jegyet mindig a sofőrtől vettem felszálláskor, először itt is azt akartam hogy majd odaadom neki kilyukasztani de akkor láttam hogy le van választva plexivel és ki van táblázva hogy tilos hozzá beszélni... Mivel megmoccani sem lehetett meg sem mertem kísérteni hogy átfurakodjam magam a tömegen hátra és abban bíztam hogy a következő megállónál amikor leszállnak már oda tudok menni és lyukasztani a jegyemet a hátsó ajtónál. Addig reménykedtem hogy nem ér el hozzám az ellenőr.

Ekkor hirtelen az elöttem álló hölgy alrébb tudott menni és észrevettem hogy van egy lyukasztó itt is az első ajtónál, na ekkor gyorsan kilyukasztottam. Erre megszólal mögöttem az ellenőr "- Miért most lyukaszt jegyet a hölgy?" Mondtam neki hogy "-Elnézést, nem láttam a lyukasztót." Tudtam hogy szörnyen rémes kifogás és azt fogja hinni hogy bliccelni próbáltam, de ez volt az igazság hogy egyszerűen nem láttam és nem tudtam hogy itt is van. Gondoltam hogy nem hiszi el, elkérte a személyimet, megbüntetett 10.000-el amit ott helyben ki kellett fizetnem. A nő aki elöttem állt,és kitakarta a lyukasztót ezt mind végignézte és nem szólt semmit. Pedig látta hogy szorongattam a jegyemet és hátrafelé nézelődtem amikor felszálltam...nem szólt akkor se hogy ott van mellette a lyukasztó, nem állt félre, csak amikor az ellenőr jött. Utána egy kicsit "sírtam" (csak némán könnyeztem) mert annyi frusztráció volt bennem és szégyen hogy mindenki azt hitte csalni akarok. Ráadásul anyukám pénze is elment rá amit nekem adott hogy vegyek magamnak kaját az egyetemen és osszam be.. Nem mertem neki elmondani.

Szerintem érthető hogy megbüntetett mert ez a dolga, de olyan szerencsétlenül érzem magam miatta mert esküszöm hogy nem tudtam hogy kitakarja a nő a lyukasztót, és amikor már láttam akkor kilyukasztottam, de mondom megvártam volna a következő megállót (kb 2 perc lett volna) amíg leszállnak páran és hátra tudok menni lyukasztani. Nem szoktam csalni, nagyon rosszul érzem magam a mai napig miatta, pedig tavaly történt.



2022. szept. 8. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha vonaljegyről van szó, akkor igen.


Ez egy simán kimagyarázható szitu volt, hagytad magad. Annyit kellett volna mondanod, hogy a tömegtől nem fértél oda a lyukasztóhoz. Az adataidat nem adod oda, hívjon rendőrt/közterest. Ha a rendőr látja, hogy ott van az érvényes jegy a kezedben, nem tud mit csinálni veled.


Az a baj, hogy az ellenőrök mindig azt büntetik meg, akin látják hogy nem fog védekezni.

2022. szept. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem, hát ezen már nem tudok változtatni.. de nem is hiszem hogy meg mertem volna ezt tenni.


Menetjegy van rá írva, egy kisboltban vettem. Csak egy útra szól és egy nap csak egyszer ugyanazon a buszon?

2022. szept. 8. 10:13
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Most már csak annyit tehetsz,hogy tanulsz az esetből és a következő alkalommal bátrabb leszel és kialsz magadért.
2022. szept. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Pedig látta hogy szorongattam a jegyemet és hátrafelé nézelődtem amikor felszálltam...nem szólt akkor se hogy ott van mellette a lyukasztó"


Már miért szólt volna? Honnan kellett volna tudnia, hogy te nem tudod, hol tudsz lyukasztani? Esetleg megkérdezhetted volna. Az egész szituáció úgy jött le, hogy neked ugyan van jegyed, de csak akkor érvényesíted, ha muszáj.


" Ha a rendőr látja, hogy ott van az érvényes jegy a kezedben, nem tud mit csinálni veled."

Nem volt érvényes jegy a kezében.

2022. szept. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudjuk, vagy igen, vagy nem.

Nem tudjuk milyen közlekedési társaság, milyen járat, milyen jegy.

2022. szept. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#4:

"...észrevettem hogy van egy lyukasztó itt is az első ajtónál, na ekkor gyorsan kilyukasztottam. Erre megszólal mögöttem az ellenőr "- Miért most lyukaszt jegyet a hölgy?""

2022. szept. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem érthető hogy megbüntetett mert ez a dolga"

Nem, nem az a dolga, hogy agyatlanul büntessen. És jobb helyeken nem is ez a céljuk. Ezzel csak megutáltatják magukat, és feleslegesen okoznak kellemetlenséget az utasnak. Főleg, hogy érvényesítetted a jegyet. Arra egyébként nincs egzakt szabály, hogy milyen időn belül kell a jegyet érvényesíteni. A hardcore bliccelők egyébként sem jegyet a kezükben szorongatva fognak bliccelni, és főleg nem érvényesítik azt úgy, hogy ők nem is látják, hogy arra kolbászol egy ellenőr.

Én a helyedben minimum panaszt tettem volna, nem magáért a 10 ezerért, hanem a bánásmódért. Meg a társaság Fb oldalán is nyugodtan meg lehet osztani.

Amúgy meg gratulálok nekik, így a klímakatasztrófa küszöbén sikerült egy újabb embert rávenni arra, hogy mihelyett tud, autóba üljön, és a büdös életbe' ne akarjon tömegközlekedés közelébe se menni.

2022. szept. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"ekkor gyorsan kilyukasztottam. Erre megszólal mögöttem az ellenőr "- Miért most lyukaszt jegyet a hölgy?" Mondtam neki hogy "-Elnézést, nem láttam a lyukasztót." Tudtam hogy szörnyen rémes kifogás és azt fogja hinni hogy bliccelni próbáltam, de ez volt az igazság hogy egyszerűen nem láttam és nem tudtam hogy itt is van. Gondoltam hogy nem hiszi el, elkérte a személyimet, megbüntetett 10.000-el amit ott helyben ki kellett fizetnem."

Persze, megbüntettek érvényes jeggyel.

cool story bro

2022. szept. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8

Tényleg megbüntetett az ellenőr érvényes jeggyel mert azt hitte azért lyukasztom csak ki mert ő itt van

2022. szept. 8. 12:57
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

#9: Hazudsz, nincs ilyen, hogy azért büntetett meg, mert hitt valamit.

Érvényes jegyed volt, nem tudott megbüntetni.

2022. szept. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!