Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire érvényes, igazságos...

Mennyire érvényes, igazságos önök szerint ez a büntetés?

Figyelt kérdés
Ma a Zrínyi Ilona Gimnáziumban voltam nyílt napon , amikor felszálltam a villamosra alig bírtam megmozdulni (szó szerint ) olyan szintű tömeg volt a villamoson.. mire oda keveredtem a jegy lyukasztó-hoz jött az ellen őr , éppen abba a pillanatba kezdtem lyukasztani a jegyem.. amikor adtam oda ..megkérdezte , hogy miért akartam potyázni?! , és elhordott mindenféle neveletlen kölyöknek ,Holott potyázásról szó sem volt , volt jegyem , ki is volt lyukasztva , arról meg már nem tehettem , hogy levegőt nem lehetett kapni a villamoson... és ezért kaptam 6000 Ft-os büntetést..

2012. nov. 20. 14:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha már kilyukasztottad a jegyet, mire oda ért, akkor jogtalan. Függetlenül attól, hogy igaz-e vagy sem a történeted.
2012. nov. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ , és igaz ... nemszokásom hazudni és szemtanúk is vannak..
2012. nov. 20. 15:02
 3/16 A kérdező kommentje:
és tudok valamit tenni , hogy ne kelljen ezt a büntetést kifizetni ? mert mindenki szerint jogtalan , és hiába mondtam az ellenőrnek , nem mondom milyen csúnya szavakat mondott rám , én meg elbőgtem magam , amiét mindenki megbámult -.- , valamit nem lehet tenni? Mert én nem fogom kifizetni , mert szerintem teljesen jogosan gondolom azt , hogy ez nem az én hibám.
2012. nov. 20. 15:08
 4/16 anonim ***** válasza:
Ott a helyszínen lehetett volna, pl. felmutatod neki a jegyet és nem adod át semilyen iratodat/adatodat... Persze ha gimis nyílt napra mész, akkor még nem lehetsz elég "harcedzett" a Bp-i tömegközlekedésben.
2012. nov. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit lehet tenni. Nagy baj, hogy aláírtad a büntetést. Ezzel gyakorlatilag elismerted a jogtalan utazás tényét. Másoknak talán eszébe jut valami.
2012. nov. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Szerintem nem lehet tenni semmit sajnos, mindenki, aki büntetést kapott mondhatja ugyanezt. Akkor kellett volna a sarkadra állni vagy ha nem tágít a büntetéstől, szimplán leszállni. Ilyen az élet...
2012. nov. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hát akkor ezt megszívtam rendesen :S

Most legszívesebben fejen vágnám magam , mert ahelyett hogy leálltam volna veszekedni inkább elkezdtem bőgni...

2012. nov. 20. 16:43
 8/16 anonim ***** válasza:
hát máskor ne ríjjá! :)
2012. nov. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
hát lányból vagyok , ráadásul a könnyen zavarba hozható típusból és nagyon zokon esett , hogy azért kell fizetnem amiért nem vagyok hibás..és anyukám meg totál kibukott amikor elmondtam neki , hogy 10 napon belül postázzon 6 ezer Ft-ot , mert nem épp úgy élünk, hogy ez a 6 ezer kis pénz-nek számít
2012. nov. 20. 16:59
 10/16 anonim ***** válasza:
Nézd, ezzel már nem tudsz túl sokat kezdeni, jogilag nem védhető már az álláspontod, mert elismerted a jegy nélkül utazás tényét. Amit megtehetsz, az a tanulság levonása: már felszállás előtt készíts elő egy jegyet és haladéktalanul lyukaszd ki. És nyugodtan lökd arrébb finoman, ha valaki miatt nem éred el a lyukasztót. (Egyébként a világon sok helyen elektronikusan blokkolják a jegylyukasztót, ha elkezdődött az ellenőrzés, így ez a taktika még jól jöhet máshol is!)
2012. nov. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!