Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elektromos rollerrel mehetek...

Elektromos rollerrel mehetek az úton? Bicikli sávban kell menni?

Figyelt kérdés

2022. szept. 9. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Kizárólag kerékpársávban mehetsz.

Aki a járdán halad, az szabályt szeg. Ideje szétbüntetni a járdán kerékpározó , rollerező anarchistákat. Nemrég gázolt halálra egy kerékpáros egy a kapu alól gyanútlanul kilépő

nőt. Az unokámat majd elsodorta mellőlem egy ugyanilyen állat, holott a kezét is fogtam.

Nem szabályozzák, nem ellenőrzik, nem szankcionálják, amíg valaki a gyereke elütése okán szét nem kapja valamelyik anarchista tetűt.

2022. szept. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nincs szabályozva.

De a legépeszűbb, ha a kerékpárra vonatkozó szabályok szerint közlekedsz vele.

2022. szept. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Így van, ha kisebb teljesítményű, használd bicikliként, ha nagyobb, segédmotoros kerékpárként. És soha, de soha ne járdán!
2022. szept. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De ha járda van csak és autó ut?
2022. szept. 10. 07:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4

Akkor ha forgalmas az út, inkább a járdán menj, de extrém óvatosan és lehetőleg maximum 10-zel, 15-nél többel még akkor sem, ha veszélytelen.

2022. szept. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az nem autóút, hanem közút. Alapvetően ott kell menni, kivéve ha az járhatatlan, ez esetben a járdán mehetsz maximum 10 km/h-val.

Pl. egy macskaköves úton próbáltam menni ilyen rollerrel, de annyira rázkódott, hogy lehetetlen volt 5-nél gyorsabban menni, így inkább a járdán mentem 10-zel.

2022. szept. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
52%
Bár nincs tisztázva amennyire tudom, járműként illik kezelni. Bringával is mehetsz járdán, max 15km/h sebességgel, zebrán pedig áttolod, ez a rollerre is vonatkozik ideális esetben. Amúgy pedig úton haladhatsz nyugodtan (természetesen a megfelelő védőfelszereléssel). Ahol csak főút, sztráda van, ott pedig nem. Én is örülnék, ha Szfvárról Szabadisóstóra az M7-esen terekhetnék le, mert az a legrövidebb, de mivel írtak egy KRESZ című kisregényt, kénytelen vagyok kerülni. Amúgy akárhol mész, szídni fognak. Ha az úton, akkor tuti lesz egy anyázó, lyukas kipufogós m36-os pilóta, aki ledudál, mert "há' a úttest a zövéje, aző adújábó építették", ha bicikliúton mész, akkor egy libickozmai Jonas Vingegaard fog leüvölteni a hitelre vett 2milliós országútijával (akit meg 2 perce még az autóút közepéről dudáltak le), mer miattad kerülnie kell 3cm-t, ha pedig a járdán (szabályosan, lassan), akkor is ki fog lépni eléd egy kutya/kisgyerek, akit a hülye gazdája/anyja/apja insta live-ozás közben leszarik. Szóval bármilyen járművel is mész, csak ésszel, védőfelszereléssel, és a legrosszabbra számítva.
2023. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!