Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért hűtik túl az 1-es...

Miért hűtik túl az 1-es villamost?

Figyelt kérdés

A légkondi olyan erősre van állítva, hogy lefújja az ember haját a fejéről. Komolyan, sapka kell a villamosra! Pedig ma nem is volt olyan meleg kint.

El tudom képzelni, hogy nyáron, amikor 40 fok van, szó szerint ráfagy a verejték az ember bőrére.

Mire jó ez?



2022. szept. 10. 19:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell túlozni.
2022. szept. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Te szegény, megy a légkondi. Várj ki egy Tátrát, ha ez akkora dráma.
2022. szept. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ahol van légkondi, ott fullon járatják. Értelmetlenül. Nem kéne.

Rossz a konstrukció is, mert pont az utasok fejét fújatják ezerrel.

2022. szept. 10. 22:42
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Te olyan vagy, mint régen a vénasszonyok a vonatokon, akiktől nem lehetett ablakot nyitni, mert kiment a dauer a hajukból?
2022. szept. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Nem a villamost hűtik, hanem az utcát fűtik. Csak takarékosan, hőcserélővel.
2022. szept. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
5-ös, ez jó! 😄
2022. szept. 11. 09:59
 7/19 A kérdező kommentje:

4: a vonaton meg szoktam tenni, hogy kidugom a fejem a nyitott ablakba nézelődni. De olyankor, ha én akarom, és nem a technika.

Egyébként egészségügyi szempontból káros, ha méteres távolságból nagy sebességgel 19-20 fokos levegőt fújatnak a fejedre, vagy a mellkasodra. Akkor különösen, ha ki vagy melegedve.

Az IC vonatokat is sokszor túlhűtik. Elég bosszantó, hogy amikor utazol valahova, csak azért vagy kénytelen kabátot, vagy pulóvert vinni, hogy a vonaton felvehesd, aztán egész nap cipelheted magaddal a nyári forróságban!

2022. szept. 11. 10:11
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Én imádom a Caf villamosok klímáját. Nagy melegben ha nem sietek, inkább várok addig amíg ilyen villamos nem jön, minthogy a Tátrán aszalódjak
2022. szept. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Azt mondják a hozzáértők, hogy az az egészséges, ha a kinti hőmérsékletnél csak 5-6 fokkal van hűvösebb a légkondis helyen. Mondjuk, kinti 38-40 fok esetén lehet szerintem ez a különbség akár -10 fok is, de több már nem kell. 20 fokkal hidegebb helyre belépni és ott tartózkodni minden, csak nem egészséges, és nyilvánvalóan másképp is kell öltözni 40, mint 20 fokhoz.

Ám a villamoson a legnagyobb gond nem is a hőmérséklet, hanem az erős hideg légáram, pont a fejekre. Ugyanazt a hőmérsékletet még hidegebbnek érezzük, ha van légmozgás.

2022. szept. 11. 11:57
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Automata a klíma, a kinti hőmérséklethez képest 6-8 fokot hűt. Hatékony, főleg mert kevés az ajtó, nincs hol távozzon a hideg. Ne oda ülj/állj ahova kifújja a levegőt, máris jó lesz. Az otthoni klíma is jéghideg levegőt fúj ki, különben nem lenne hatékony a hűtés, ugyanis annak el kell keverednie a meleggel és így lesz idővel a kívánt hőmérséklet.
2022. szept. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!