Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A máv bérlete, amely csak...

A máv bérlete, amely csak budapest bérlettel érvényes, arra milyen díjszabás vonatkozik?

Figyelt kérdés
A drága máv oldalán semmi sincs leírva, de a bkk oldalán sem jutottam előre. Valaki tudna segíteni? Megveszem a 3450 forintos bkk bérletet és akkor mennyi lesz a máv bérletem 100km útra?

2022. szept. 13. 06:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A BKSZ határig elővárosi közlekedésben beszámítható a Budapest bérlet.

A határ nem minden esetben 100km, város van megadva.

A belföldi menetdíjtáblázatban van vonalanként, hogy melyik közigazgatási határállomás és melyik BKSZ határállomás.

A menetdíjtáblázat nyilvános a MÁV honlapján megtalálod.

2022. szept. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ honnan hova mész és milyen vonattal. IC-re eleve nem érvényes a Budapest Bérlet. Gyors-, sebes-, személyvonatra érvényes, de meg van határozva egy állomás, odáig, vagy annál korábbi állomásra utazás esetén érvényes csak, ha tovább mész akkor nem. Jellemzően addig, ami még elővárosnak számít, ahonnan távolságinak, onnantól már nem.
2022. szept. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak BKSZ területen belül vehető csatlakozó jegy. Az ára ugyanannyi, mintha normál jegyet vennél, de a km-t csak bp. közig határától kell számolni.

[link]


A 26. oldalon találod, hogy melyik vonalon mi a BKSZ határ és mi a BP közig határ.

2022. szept. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy régi térkép, de nem sokat változott azóta a BKSZ:

[link]

Az ezen belüli utazásokra lehet venni csatlakozó jegyet.


De egyébként ha a jegyvásárlásnál bepipálod, hogy van BP bérleted, akkor annak megfelelően kalkulálja a jegyárat.

2022. szept. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mivel metró felújítás van, emiatt Nyugati - Köki, Nyugati - Ferihegy között, az IC-re is jó a Budapest bérlet. Kalauztól kérdeztem: elfogadják.

Amúgy én is utaztam már így vonaton.

Csak arra kell figyelni, ha valakinek oda szól a jegye, ahol ülsz, akkor azt át kell adnod.

2022. szept. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!