Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért így van a díjszabás?

Miért így van a díjszabás?

Figyelt kérdés

Ha Debrecenből megyek Pestre, akkor a pótjegy rá 350 ft, de Ceglédről Pestig csak 150 ft. Mégis miért? Elvégre Záhony és Cegléd között nem kell rá pótjegy, akkor miért fizettetik ki mégis?

Vagy vehetek úgy jegyet hogy a pótjegyet csak Ceglédtől veszem? (jó tudom, nem nagy pénz, de akkor is érdekel)



2016. márc. 13. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:
54%
Azért, hogy minél több pénzt lehúzzanak az emberről. Ha nem szállsz át, elvileg ki kell fizetned az egész útra (ami hülyeség, de ezt találták ki), inkább szállj át Cegléden a személyre, akkor az egész pótjegyet megúszod.
2016. márc. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

csináltam már úgy, Pestig szólt a jegy, nem szólt a kalauz..

gondoltam átszállás nélkül egyszerűbb, 150 ft-t kibírok, ha meg újra megnézi ott az érvényes pótjegy, de azon gondolkodtam hogy lehet meg se nézi Cegléd után

2016. márc. 13. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!