Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ki jogosult az 50%-os HÉV...

Ki jogosult az 50%-os HÉV jegyre? Megbűntethetnek ha ezt mutatom fel?

Figyelt kérdés
Most megyek szentendrére a H5-ös HÉV-en, és amikor megvettem a jegyet békásmegyertől szentendréig a bkk automata egy 50%-os hév jegyet írt a helyi kedvencek menüpontnál. Azt vettem meg, mert nem volt időm tovább maradni az automatánál mert indult a HÉV.

2022. szept. 28. 16:50
 1/7 anonim válasza:
89%
Nyilván megbüntetnek, ha jogosulatlanul vettél igénybe kedvezményt. Vagy szerinted bármilyen kedvezményt valaszthatsz, ahogy épp kedved tartja?
2022. szept. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

diákok, nyugdíjasok.


A pontos listát itt találod:

[link]

3. melléklet (18. oldal)


Ha nem vagy jogosult, természetesen pótdíjazhatnak.

2022. szept. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha helyben nem tudod igazolni a jogosultságodat, akkor pótdíjazhatnak akkor is, ha jogosult lennél. Csak akkor utólag be tudod mutatni a hiányzó dokumentumot, és akkor csak egy kisebb összeget kell fizetned.
2022. szept. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, diák vagyok akkor elvileg nem büntethetnek meg. (diákigazolvány is van nálam)
2022. szept. 28. 17:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Diákként nyilván jogosult vagy 50 %-os kedvezményre a diákigazolványod alapján. Azért ennyire tisztában lehetnél azzal, milyen kedvezmények járnak neked diákként.
2022. szept. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én a HÉV-et nem nagyon használom, BKK-nál meg nincs 50% diákoknak, hanem külön ár pl bérleteknél.
2022. szept. 29. 17:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a héven, hanem minden helyközi közlekedésen (volán, máv stb.) van 50% kedvezmény a diákoknak, ezt a törvény írja elő.


"BKK-nál meg nincs 50% diákoknak"

A normál vonaljegyre valóban nincs, de a környéki jegyre is van 50%.

2022. szept. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!