Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha két megállóval hamarabb...

Ha két megállóval hamarabb szállok fel és le, mint ameddig a bérletem szól, megbüntethet a kalauz?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy Debrecenig van bérletem, de én már Apafánál szállnék. Ilyenkor megbüntethet?

2021. júl. 22. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Igen, ha nem veszel külön jegyet az Apafa és Debrecen közötti szakaszra, hiszen akkor jogosulatlanul utazol. A bérlet csak az adott szakaszra szól, ott viszont korlátlan számú utazást biztosít, illetve azon a szakaszon belül bárhonnan bárhova utazhatsz.
2021. júl. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést. A bérleted A ponttól B pontig érvényes.

Ha még ebben a tartományban benne maradsz akkor nem kellene hogy gáz legyen mert már kifizetted a teljes útszakasz árát.

De ha mondjuk Apafa Debrecen után van 2 megállóval és te 2 megállót ingyen utazol azt jogosan büntetne meg a kalauz mert azt a szakaszt nem fizetted ki

2021. júl. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pont ezért nem voltam benne biztos, mert ki van fizetve az út hosszabb szakaszra is. Ha Debrecen után lenne, akkor nyilván megbüntetne, de így benne van a bérletben megadott két hely között a megálló.
2021. júl. 22. 10:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem nem gáz. Ha meg megkérdezi a kalauz akkor elmondod neki hogy így közelebb van az otthonod mintha a főpályaudvarnál szálnál de szerintem nem nézik hogy hol száltál fel amíg benne van az útvonalban
2021. júl. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok, nem így értelmeztem (hanem hogy Apafa kívül esik, mert azt írtad, hogy hamarabb szállsz fel a bérleted érvényességénél, ami így nem igaz).

Ha a bérleten feltüntetett két megállóhely között van Apafa, akkor ott fel és le is szállhatsz, az teljesen mindegy.

2021. júl. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja kicsit félreérhető a kérdés, nem mondtad merről mész Debrecenbe!

A------B--C

Ha A-C között van bérleted akkor utazhatsz A-B és B-C és C-B és A-C és C-A között orrvérzésig!

2021. júl. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, bocsi, én fogalmaztam félreérthetően.

A---Apafa--Debrecen

"A" városban szállnék fel, Debrecenig szól a bérlet. Lehet, hogy A-Apafa között kéne ingáznom majd, viszont néha be kéne mennem Debrecenbe is és így akkor nem volt tiszta, hogy így is érvényes lenne a bérlet, vagy külön kéne jegyet vennem.

2021. júl. 22. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!