Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Akik nem naponta, munkába...

Akik nem naponta, munkába járásra utaznak vonattal, melyik vonatot szeretik jobban? A régi, elavult majdnem nosztalgia (p. Vác-Balassagyarmat) vonatot, vagy a modernet?

Figyelt kérdés
Azok válaszát várom, akik 3-4 havonta utaznak vonattal, kb 1-1,5 órát. Tehát nem a naponta több órát vonatozókét, hanem akinek a szórakozás része a vonatozás

2022. okt. 1. 19:41
A kérdező szavazást indított:
régi
új
14 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Naponta ingázok kiss-szel/flirttel munkába. Viszont amikor hétvégén kirándulni megyek, akkor utazok régi szerelvényekkel is.

Azért a kiss/flirt jóval komfortosabb, de így egyszer-egyszer jó buli a Bz-zés, kb. mint egy retrójárat.

2022. okt. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Öreg vagyok. Nekem a vonat fekete és gőzös húzza. A Flirt, Kiss csak villamos.
2022. okt. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem utazom gyakran vonattal (sajnos nincs rá lehetőségem a hétköznapi életben).

Szeretek régebbi vonatokkal is utazni, megvan a hangulata, sőt, életem legkényelmesebb utazása (ülése) meglepő módon a ‘Hugyos’ BHV-n volt, de ettől függetlenül ezzel összehasonlíthatatlan egy új IC-kocsi, vagy éppen a FLIRT, de főleg a KISS utazási komfortban.

Különösen az olyan élmények után, mint ami a ‘Hugyos’ BHV után ért: tetőtől talpig “vonatszagú” lettem, ami kb. 5 perc intenzív, tusfürdővel való dörzsölés után hagyott csak el.

2022. okt. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Még az jutott eszembe, hogy a flirt-ök ülése hosszú távon nagyon kényelmetlen. Egyszer mentem Egerbe flirttel, az utolsó fél óra már kínszenvedés volt.
2022. okt. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek a 4-essel, a Flirt-öt nem hosszútávra találták ki. Bz-n az ülés csak úgy kényelmes, ha nem ül melletted senki. Talán a BHV-re és a BD-re mondanám azt hogy jó hosszútávra. Mondjuk nekem az új magyar IC-k is bejönnek.
2022. okt. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Én is alapvetően a régi vonatok hangulatát kedvelem, nekem fontos extra a lehúzható ablak, legalább tavasztól őszig imádom onnan figyelni az elsuhanó tájat. Persze örülök a fejlesztéseknek, ha azok tényleg működnek és valóban van hideg sör a bisztróban vagy tényleg működik a légkondi az IC minőségű kocsikban.


És mindezzel együtt a Flirt, Kiss beszerzéseket nagyon jó dolognak tartom és más kérdés, hogy nem csak ott futtatják e vonatokat, ahová igazán valók.

2022. okt. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szeretem a régi vonatokat, kényelmesebbek némelyik modernhez képest. A modern vonatok viszont tényleg konfortosabbak, jobb az utastájékoztatás és tisztább is.
2022. okt. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!