Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Akik utaztok retró-, illetve...

Akik utaztok retró-, illetve nosztalgiajárműveken, csak olyanokon szoktatok inkább, amelyekhez emlék is köt, vagy olyanokon is, amin már gyermekkorban sem utaztatok?

Figyelt kérdés

Nekem '85-ös születésűként a retró Ikarus 260-as, és 280-as a kedvenceim, a troli is tervben van az egyetlen 260-assal, a villamosok közül pedig az UV-k és a Bengálik.

Ennél régebbiekkel csak elvétve utaztam, pl. a 2624-es favázas villamossal.

Nektek melyek a kedvenceitek?



2022. aug. 13. 19:42
A kérdező szavazást indított:
Inkább csak olyanokon, amikhez emlék köt.
Olyanokon is, amikkel már gyerekkorban sem találkoztam.
Sőt, olyanokon, amikkel már gyerekkorban sem találkoztam, főleg.
17 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon esélyem sincs mással, mint amivel gyerekkoromban se találkoztam, mert azóta egyedül az UV villamost és a miskolci Bengálit vonták ki a forgalomból, amik közlekednek is nosztalgiajáratként. A többi mind olyan amivel nem találkoztam. Főleg a busz felhozatal, mivel amikkel kezdtem gyerekként azok a mai napig menetrend szerint járnak.
2022. aug. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem mindegyik érdekel, szóval az a vonzóbb, amelyiken még soha vagy nagyon rég nem utaztam. Például gyerekkoromból az egyirányú Bengáli vagy az Ev metrószerelvény most elöl van a listán ugyanúgy, mint a fogas nosztalgia pótkocsija , amihez nem köt gyerekkori emlék.
2022. aug. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én itt lakom a börsi reptér közelében. Még az idén szeretnék sétarepülni egy 90 éves PO 2-es kétfedelűvel..nagyon lassan repül, a csillagmotorja is lassú fordulatú, csodálom, hogy repül..na erre gyűjtők.
2022. aug. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent szívesen kipróbálok, mondjuk a beleélést általában rontja, hogy tele van másokkal a jármű. De nyilván kedvesebb az amihez emlékek is kötnek még ha másnak nem is nagy szám.
2022. aug. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én elsőkörben olyanon utaztam, meg még szeretnék amik nagyon régen működtek amik a gyerekkoromban sem voltak már állandó forgalomba. Engem elsősorban a régi gőzmozdonyos vonatok érdekelnek utaztam már sokat ilyen nosztalgia járatokon, de nem tudok betelni, amikor van erre lehetőségem akkor megyünk, szerencsére a barátnőm is benne van az iylesmi kirándulásokba.


Meg én szeretek a régi Ikarusokon is utazni az nekem egy örök kedvenc, igaz anno iskolába napi szinten jártam 260-as okkal javarészt pedig nem volt ez annyira régen, de ezekhez annyi emlék köt hogy az valami hihetetlen.


Persze engem érdekelnek a régi szoci autók is, egy párat vezettem is már, itt leginkább a vezetés érdekel. Szívesen vezetnék még Volgákat is, meg Moszkvicsot. Eddig csak néhány fajta Lada jutott, meg Trabant és egyetlen egyszer vezettem Roburt is, ami igaz teheruató, de magánterületen csak mert már ki volt vonva a forgalomból. Mivel megvan a C kategória így közúton sem lett volna gond. Meg Ifa-t vezettem egy időbe amikor építkezésekre kellett hordanom a sódert, meg földet és egyéb ömlesztett anyagokat. Billencses Ifa volt az és szerettem. Viszont nekem nagy álmom egy Tatra vezetése amir ha minden igaz jövő tavasszal sor fog kerülni.

2022. aug. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2004-es vagyok. Engem a tömegközlekedés valamiért csak a 90-es évekig érdekel úgy igazán visszamenőleg, ezért csak azok a nosztalgiatípusok érdekelnek, amik ekkor még közlekedtek. UV-val például lett volna alkalmam közlekedni (vagy mentem vele, de nem emlékszem rá, hiszem 3 éves sem voltam, mikor utoljára jártak 2007. augusztusában). Ennek ellenére a nosztalgiajárművek közül ez a típus érdekel a legjobban. Meg persze most már majd az Ikarus 260, 415 stb.
2022. aug. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
IK 260 és 280 forever:) itt még néha 54-esen vannak 280-asok, bár kiiktatásban nemigen... némelyik jobban megy, mint a legújabb MAN vagy Mercedes. Csak ugye magaspadlós, ez meg sokakat zavar :( pl itt jár nálunk a BPO-147-es renddzámú 260 -as is, patika állapotban van 3 millió futott kilométerrel... csak hát mindenkinek az a baja újabban egy busszal, hogy nem AP...
2022. aug. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
...vagy NLZ-789. Megy, mint az álom, nem zörög, nem csörög, pedig hivatalosan 1991-es, mondjuk egy 2003-ban gyártott zsír új vázat kapott felújításkor. Egyszer vezettem csak, de visszasírom mindig, hiába MP... Pesti utakra nem érdemes mást, ezek bírják, nem az AP.
2022. aug. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Holnapra pl egy Van Hoolt kaptam, régit... a gondolattól is rosszul vagyok.
2022. aug. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!