Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Diákogazolvány száma változik...

Diákogazolvány száma változik gimi és egyetem diákján?

Figyelt kérdés
Bérletet kéne vennem, és olcsóbb ugye a negyedéves, mint ha 3 havit vennék. Viszont még nem jött meg az új diák, a régi ugye 31ig jó. Ha a régi számát írom rá, akkor ugye nem tudom majd használni a maradék időben, de egyáltalán ez a szám megváltozik?

2022. okt. 6. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem, hogy megegyezne. A megoldás az ideiglenes diákigazolvány lehet.
2022. okt. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
OM azonosítót írd rá, az nem változik.
2022. okt. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kártyaszám változik, mert az magát a kártyát jelöli. Az azonosító szám az oktatási azonosító, ami téged jelöl (OM azonosítója intézményeknek van, de ezt sokan keverik). Írd rá azt, aztán ha esetleg egy ellenőr belekötne (ami velem soha nem fordult elő), akkor legfeljebb azt mondod, hogy nem tudtad, melyiket kell ráírni.
2022. okt. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha ráírod a kártyaszámot, és közben lejár, akkor ügyfélközpontban lehet kérni átírást.

Én felnőttként személyivel és éves bérlettel jártam így. :) Vittem az okmányirodás papírt, amin látszott a régi szám is (hogy nem lopott stb ugye a bérlet, hanem az enyém volt), és simán újat nyomtak a maradék időre nekem az új számmal.

Valami minimális tranzakciós díja volt, nem emlékszem, 1000-1500 talán.

2022. okt. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Meg is van, itt írja majdnem a végén, a Cserélhető napijegy típusú jegyek és bérletek résznél.


[link]

2022. okt. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#3: Az OM azonosítót (és igen, így hívják) is szabályos ráírni:

"A tanulóbérleten feltüntethető azonosítószámok az alábbiak:

a diák, hallgató OM azonosító száma vagy

a diákigazolvány száma vagy

a 362/2011. (XII. 30.) számú kormányrendelet szerinti igazolás sorszáma."

[link]

Itt alulról a 2. pont.

2022. okt. 7. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem így hívják, csak ezek szerint a BKK oldala sem érti a különbséget.

Az OM azonosító egy hat számjegyű kód, ami minden iskolának van.

Az oktatási azonosító ezzel szemben egy 11 számjegyű számsor, ami egy-egy diákot jelöl az oktatási rendszerben. A köznyelvben elterjedt, hogy ez az OM azonosító, de ez nem igaz.

[link]

[link]

2022. okt. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, egyébként engem a tüke érint (pécs) de gondolom hasonló lehet így itt is
2022. okt. 7. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!