Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 70 km-ről lennétek bejárósok...

70 km-ről lennétek bejárósok egyetemen?

Figyelt kérdés

Budapesti egyetemre jelentkeztem és a kolik férőhelyei alapján szinte tuti nem jutok be. Csak 401 pontom van, 1 20 év alatti testvérem van, én 20 vagyok. A szüleim ketten együtt átlagosan keresnek, bár elváltak, anya papíron velünk él.

Amúgy nem tudom mennyire vagyok koliba való. Könnyen kijövök emberekkel és a "zajos, balhés koli" legendáját tavaly próbára tettem és lényegében csendesebb, nyugisabb volt, mint a házunk. Viszont az nem kicsit nyomasztott, hogy klikkesedés volt a szobánkban, aminek nem szerettem annyira a része lenni.

Az utazás sacc/kb 3-5 órát venne el a napomból. Korábban egy városszéli gyorskajáldában dolgoztam 8 órát/nap, oda is 2-3 órát utaztam naponta és hazaérés után maradt még energiám legtöbbször, csak éppen nagyon éhes voltam.



2022. júl. 28. 00:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Vennék autót vagy költöznék közelebb albérletbe.
2022. júl. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%
Fárasztó ezt napi szinten eljátszani. Most kitudja, hogy heti hány nap lesz órád, de ha például minden nap lesz órád hétköznap, akkor azért az utazás le fog fárasztani. Én volt, amikor mnapi 1,5-1,5 órát utaztam, és fáradt voltam mint a fene amikor hazaértem, nemhogy még tanuljak is. Szóval én tapasztalat alapján ha csak nem muszáj, nem vállalnám be, mert én lefáradnák.
2022. júl. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
67%
Vonat elmegy, viszonylag kényelmes, szunyálhatsz, olvashatsz, tanulhatsz vagy akármi, buszozást nem vállalnám be.
2022. júl. 28. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
82%
Ez nagyon is függ a konkrét viszonylattól. Ha gyakori és aránylag gyors tömegközlekedés van és netán még késői vonatok is vannak, akkor vállalható. Ellenkező esetben rohadt fárasztó, a szociális életből is kimaradsz (életed legjobb időszakát hagynád ki e szempontból!), de a tanulmányaidra is rossz hatással lehet.
2022. júl. 28. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Az egyetem nem középiskola, teljesen más az órarend. Egész nap van tanítási idő, lesznek lyukas óráid. Lehet, hogy egyik nap lesz 7-8 órád, másik nap csak három, de az teljesen szétszórvs. Az egyik kezdődik reggel 8kor, a következő 10kor, a harmadik 15-kor. De lehet, hogy lesz olyan nap, amikor este nyolckor végzel. Én biztos, hogy egyetem idején keresnék biztos lakhatást az egyetem közelében. Ha nem koli, akkoralbi, szobatársként
2022. júl. 28. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Hogy változik a világ, és az emberek...

Amikor még én tanultam nagyon sokan voltak bejárósok, közöttük olyanok is, akik közel 100 kilométerről utaztak, a vonatokon megszokott látvány volt a sok diák.


A kérdésedre nem tudok igennel, vagy nemmel válaszolni, mert a lényeg a részletekben van.

Ceglédről Budapestre felutazni sokkal egyszerűbb, mint egy alacsonyabb besorolású vasútvonalon, vagy buszon zötykölődni.

Vonatozni azért sokkal komfortosabb is, mint buszozni.

Az egész kérdésnek a lényege, hogy te mit szeretnél, és hogy tűröd a rendszeres utazást - ebben sem egyformák az emberek.

Érdekes megjegyzés volt, hogy a koli nyugodtabb volt, mint a házatok...lehet rosszul értelmeztem, de ha otthon nincs nyugalom, az nagyon megnehezíti a helyzetedet (ezt szintén neked kell tudni).

Bevált módszer, hogy barátok közösen bérelnek lakást, ami persze nem olcsó úgy sem, de az utazás helyett részmunkaidőben dolgozva megkeresik az albérletre valót.

2022. júl. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
84%
Amikor én egyetemre jártam, akkor is szükségem volt a nyugodt, pihentető alvásra amit a koliban nem tudtam volna megoldani. Így 3 évig albérletben laktam, hol itt hol ott. Volt amikor a város másik oldalán sikerült bérelni, akkor biciklivel jártam. Utolsó előtti évben az iskola mellett közvetlen, pénteken utaztam minden héten haza. Utolsó évben nem volt albérletem mert sok volt az itthoni gyakorlat (a tanévnek a fele) és nem akartam a szüleimet anyagilag sem terhelni mert az alberletet egy évre adtak csak ki. Kemény volt az a félév nagyon. A vonat 5:20kor indult egy szomszéd faluból ami10kilometerre van. Eleinte biciklivel mentem hajnalban és késő este haza majd elektromos biciklivel. Hòba fagyba nagyon nehéz volt. Két kesztyű két zokni. Sokszor osszefagytam mire odaértem. Volt hogy olyan nagy hó volt, hogy nem tudott menni rendesen a bicikli. Akkoriban nagyon ki voltam készülve, kimerülve. A vonaton tanultam. Ennyi év után visszagondolva már nem volt olyan vészes. De évekig nem tudtam volna csinálni.
2022. júl. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
89%
Szobát vettem ki, én nem ingáztam. Napi szinten sok a 70 km. Melóba ok lenne, de így, hogy még tanulni kellene, á, nem.
2022. júl. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
75%
Az már nagyon messze van. Biztos hogy nem járnék be onnan. Ez kb 2 óra utazás minden nap, ha rossz a tömegközlekedés, akkor még több is.
2022. júl. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

Biztosan nem vállalnám be. Én bő másfél órányira laktam Pesttől vonattal. Hetente jártam haza, amúgy barátokkal laktam albérletben. Azok a vasárnapok és csütörtökök/péntekek, amikor utazni kellett, nagyon le tudtak fárasztani, pedig csak az egyik irányba tettem meg ezt az utat. Persze, a vonat kényelmes, meg lehet tanulni közben (ha épp nem telefonál valaki ordítva melletted 50 percen keresztül), de az sem éppen pihentető. Aludni én soha nem mertem, de így is volt egy-két alkalom, amikor egyszerűen túl fáradt voltam ahhoz, hogy ébren maradjak.

Ritkán előfordult, hogy valamit el kellett intéznem Pesten pl. nyáron, ezért ugyanazon a napon jöttem haza, amikor mentem. Nagyon fárasztó volt kb. 3 és fél órát utazni egy nap, és ezek még csak nem is olyan napokon fordultak elő, amikor suliban voltam és órákon keresztül figyelnem kellett. Biztos, hogy nem bírtam volna hosszútávon, minden nap ezt csinálni, főleg nem tanulás mellett.

Volt csoporttársam, aki valahonnan az agglomerációból járt be. Légvonalban nem lakott olyan messze, de a pesti közlekedéssel majdnem két óra volt bejutni neki. Hajnalban tök korán kelt, ha mondjuk egy 8:30-as órára be akart érni. Napközben sokszor alig tudott magával kezdeni valamit, mert hazamenni nem volt ideje, de a következő órája csak jóval később volt. Úgyhogy a könyvtárban ücsörgött rendszeresen órákon keresztül, gyakran úgy, hogy akkor épp nem is nagyon kellett tanulnia. Amikor nagy ritkán esténként valami programot szerveztünk, akkor a különböző átszállások miatt jóval korábban el kellett indulnia hazafelé, mint bárki másnak, vagy alapból nem is tudott jönni. Nem hiszem, hogy annyira élvezte így az egyetemi éveket, és meg tudom érteni. Ha pl. néhány hétig ennyi utazásra vagy kényszerítve, az beleférhet, de hosszútávon, évekig tuti nem bírnám ezt csinálni.

2022. júl. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!