Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kinek mi a személyes véleménye...

Kinek mi a személyes véleménye a Szolnokon gyártott IC+ vasúti kocsikról?

Figyelt kérdés

2022. okt. 12. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Elégedett vagyok velük, mert lehetővé teszik a kerékpárszállítást, ami eddig hatalmas hiányosság volt számos szakaszon.
2022. okt. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Valóban jó, hogy néhány plusz szolgáltatás került beléjük, viszont az összeszerelés minősége és az anyagválasztás is elég gyatra. Ráadásul az egész biznisz egy közpénztemető. Ezért örültem volna jobban egy bejáratottabb gyártó termékeinek.


Ezen kívül szerintem óriási hiba, hogy nem került a sorozatba akadálymentes belépésű kocsi, holott a technológia adott.

2022. okt. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
kevés... régen le kellett volna gyártani annyit, hogy mindenhol ezek menjenek.
2022. okt. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem jó irányvonal. Egyetértek az akadálymentesség hiányosságával. Bár ha már arról van szó, hogy kevés, akkor akár a régi vagonokat is átalakíthatnák (mármint a tárolóvágányosokat), meg a még használatos régi IC kocsikat.


Nemrég olvastam egy cikket, ami marhaság volt. Egy Bmz típusú kocsit mutattak és képesek voltak azt írni, hogy csak átfestették, amikor a MÁV már évek óta ha valamilyen kocsi, motorvonat új színtervet kap, akkor új belsőt is. Az ilyeneket nem tudom hova tenni.

2022. okt. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ha többet gyártunk idővel a minőség is javulhat + az árra is kedvezőbb lenne? A gyenge forint miatt egyre jobban megéri még a külföldi alkatrészek ellenére is.
2022. okt. 15. 21:13
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem az ülés kényelmessége nagyon bevált. Sajnos télen az ablaknál lehetetlen ülni, mert lefagy az ember karja/válla. A helyjegy kiválasztásnál nem lehet kiválasztani, hogy folyosó melletti ülésre kérem a jegyet, spontán adja a rendszer. A wc-vel is elégedett vagyok, igaz, hogy már most októberben lefagy az ember va***-a, olyan hideg van bent, de kényelmes, tág, van wc-papír, víz, és szappan. A folyosók is tágasak. Az asztalok lehetnének nagyobbak (hosszabbak).
2022. okt. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A jegykiadás nem a kocsi hibája.

A wc-ben nincs fűtés?

Végülis a többi MÁV kocsihoz képest mindenképpen előrelépés szerintem.

Nem MÁV-os kocsikhoz képest milyen a színvonal? Megérné folytatni?

2022. okt. 16. 11:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem minden képpen érdemes folytatni.
2022. okt. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem MÁV-os kocsihoz képest milyen? Én DB ICE-vel, RE-vel, RB-vel illetve Meridiannal és Agilissel tudom összehasonlítani. Azokhoz képest jócskán le vannak a magyar kocsik maradva.


Ahhoz, hogy az ember karja/válla ne fagyjon le a 3-4 órás út során, ki kellene tudni választani jegyvásárláskor, hogy folyosó mellé kérem a jegyet. Ez ugyan közvetlenül nem kocsi hiba, de közvetetten igenis az!

2022. okt. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nemrég láttam Kuhár Bence videóját.

Elképzelhetőnek tartjátok, hogy ezeket illetve az álltalatok írott hibákat kijavítják?

Szerintetek nem lenne hatalmas pénzkidobás ha nem folytatják a gyártást? A gyártáshoz megvett eszközök kidobott pénzek lennének.

Ez a magyar seggbe magyar ló f.szt esete?

2022. okt. 29. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!