Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyha én gödöllőről budapest...

Hogyha én gödöllőről budapest örs vezér teréig vettem hévre BKKs vonaljegyet automatával nemmellesleg 350 forintért akkor a jegylyukasztó (dolgozó) miért vetetett velem még egy hév menetjegyet 185 forintért?

Figyelt kérdés
A 2 jegy máshogy néz ki persze de nem értem hogy most szar jegyet vettem vagy minden alkalommal 2 kell majd?

2022. okt. 26. 22:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
A BKK jegy csak Budapest közigazgatási határain belül érvényes, így kell kiegészítőjegy.
2022. okt. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Ilonateleptől befelé érvényes csak a bkk jegy.
2022. okt. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Én is próbáltam elutazni Záhonyból sopronba egy békáká jeggyel ésbakker belémköt az a rohatt ellenőr
2022. okt. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Érdemes utánaolvasni a jegyek érvényességének, ha amúgy ritkán használsz egy járművet, szolgáltatót. A HÉV Budapesten kívüli szakaszán az egész országban érvényes helyközi díjszabás van érvényben, Budapesten belül pedig a BKK helyi díjszabása. Nem bántásból, de ez hosszú évtizedek óta így működik már, bár tény, hogy lehetne igazságosabb (hiszen MÁV-Start vonattal vagy Volánbusszal vehetsz helyközi jegyet egészen a budapesti leszállás helyéig, míg a MÁV-HÉV esetében már egyetlen megállónyi túlutazás a városhatáron belülre rögtön 350 Ft).
2022. okt. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon logikátlanul működik a HÉV, lehúzás, semmi egyéb. A buszokra teljes vonalon érvényes a vonaljegy, az csak opció, hogy ha kintről utazol be az első megállóig, vagy van BB, vehetsz olcsóbb jegyet. Így kéne itt is működnie.
2022. okt. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Tipikus hülye magyarok: Ami nem tetszik, és/vagy nem érti az már mindjárt lehúzás :D

Tök logikus, hogy a város határán belül bkk jegy, kivül meg hév jegy. Ki kell fizetni a teljes vonalra a jegyet. A hév jegy kilométer alapú, tehát nem fogsz teljes vonalra fizetni ha mondjuk csak Szilasligettől mész be.

És ha már lehúzás: pont az a lehúzás, hogy egy buson ami megy 20 megállót, te meg csak 3-atmész akkor is ugyanannyit fizetsz mint aki végig utazik.

2022. okt. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
#6 az is lehúzás. De ha a busszal megtehetem, hogy megyek 20 megállót aminek a fele a városhatáron kívül van egy 350 Ft-os jeggyel (pl a 40-es buszcsalád), akkor a HÉV-re miért nem jó ez. Az az elgondolás jó, hogy a távolság alapján fizess, de a megvalósítása nem (ha egy megállóval beljebb mész a városhatáron már +350 Ft). Valamint a két jegyfajtát két különböző applikációban kell megvenni, ami már nonszensz.
2022. okt. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

6-os is egy tipikus hülye magyar: ha valaki nincs vele egy véleményen, az máris hülye , ráadásul még magyar is, pfuj.


Szóval a helyzet az, hogy nem, nincs rendben a HÉV díjszabása , mert semmi nem indokolja , hogy miért ne lehetne a helyközi utazások egészére helyközi díjszabást alkalmazni, miért kell azt a MÁV-Start és a Volánbusz mintájával ellentétben a városhatáron megbontani helyi és helyközi tarifára. Remélem, ezt azért rendbe teszi a buzgó államtitkár és brigádja az országos díjszabási reform keretében , bár ehhez nyilván kell a főváros is.

2022. okt. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Van pesti jegy és van helyközi kiegészítő jegy. A pesti jegy Budapest határáig érvényes, a kiegészítő meg utána. Szóval igen, 2 jegy kell/alkalom ha elhagyod Bp határát.
2022. okt. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
15%

Jóreggeltkivánok 9-es! Erről beszélünk tegnap óta :D

Majd Dávidka megoldja a kérdést. Ha már a játékszereit elvették tőle, majd most talán lesz ideje értelmes dolgokat is csinálni.

Amúgy a problémát nem nagyon értem. Két külön szolgáltató, természetes hogy veszek rá két külön jegyet. Ennyi erővel a taxist is lecseszhetném, hogy ha már a vasútállomásra visz, akkor adjon egy jegyet Fonyódig, mert oda megyek. Vagy a szemétszállítóknak is mondhatnám, hogy ha már úgyis felém jönnek hozzanak egy pizzát is... Hjajj ez a mai nagy kényelmesség... egy kattintással legyen minden a telefonodon.

2022. okt. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!