Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapestről Szombathelyre...

Budapestről Szombathelyre tartó régi vonaton (hangos és vizuális utastájékoztatás nélkül) télen este koromsötétben honnan lehet azt tudni, hogy mikor kell Veszprémnél leszállni?

Figyelt kérdés
Még csak a menetidőre sem nagyon lehet hagyatkozni, mert késhet illetve siethet is a vonat több 10 percet is akár... És a kivilágított állomásokat / állomásneveket sem biztos, hogy mindet meglátom koromsötétben, mert hosszú is a vonat, stb...

2022. okt. 29. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen esetekben a máv appra támaszkodom.

Kb. azt azért tudja az ember, hogy mikorra kell odaérni, valamivel előtte már lehet csekkolni a vonatinfókat, mutatja azt is, hogy melyik állomásra mikor kell odaérni, ha késik, azt is (tehát ha az előző megállót elhagyjuk, tudom, hogy készülni kell lassan), illetve van térképes verziója is ugyanennek, ahol mutatja, hol jár a szerelvény.

2022. okt. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Telepítve van a MÁV applikáció, de eddig még csak jegybemutatásra használtam, nem tudtam, hogy ilyet is lehet vele...
2022. okt. 29. 15:21
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Megnézed, hogy mik az előző megállók, és figyeled, hogy a menetrendhez képest mikor érkeztek, abból azért már ki lehet következtetni. Plusz MÁV appban nézheted merre jártok, ha pedig nincs neted letölthetsz egy offline is működő térképet pl HuMap.
2022. okt. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, valóban nem könnyű megtalálni benne a térképet.

[link]

2022. okt. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyitsz egy Google Maps-et és megnézed hol vagy.
2022. okt. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismeretlen helyen én mindig valami térképet használok a telefonomon. A MÁV app is jó, de a sima google maps is jó, abban látod, hogy épp hol vagy.
2022. okt. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Azért Veszprém nem egy elhagyott tanya, a fényekből már látja az ember, hogy városba ért be a szerelvény. Azt meg nagyjából azért megnézheted előre, hogy kb mikor kell odaérnetek.
2022. okt. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%
És az ablakok is le vannak feketére festve?
2022. okt. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
8-as nem mindenki sasszemű vadászpilóta ám! Én például farkasvakságban szenvedek. Nappal elkalézolok a világ végére is, de szürkületkor alig látok valamit. A telefonommal szoktam ráközelíteni a dolgokra, hogy mi van odaírva. Szürkületben egy szürke tábla amiről már lekopott a felirat és csak a matricák nyoma van meg, ahhoz azért kell jó szem mér akkor is ha nincsenek lefestve az ablakok.
2022. okt. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez megoldható online és offline módon is.


1. Ülj a vonat elejébe, így érkezéskor jobban látod az állomás nèvtábláját.


2. Az előttes megállók nevét és az indulási időt jegyezd meg/fel, így tudod, van-e kèsés.


3. Ennek függvényében tudod, mikor fogtok várhatóan odaérni Veszprémbe.


4. Ezen kívül bekapcsolhatod a helymeghatározó funkciót és Google térképen vagy MÁV appban látod , hol vagy.

2022. okt. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!