Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem gyártanak itthon is...

Miért nem gyártanak itthon is többemeletes buszokat?

Figyelt kérdés

Szerintem ha valahol akkor itthon nagyon is el kellenének az emeletes buszok mert nagyon sokan veszik itthon igénybe a tömegközlekedést.


Múltkor is épp busszal utaztam és olyan tömegnyomor volt a buszon, hogy egy centit nem lehetett mozdulni. Innen jött az ötlet. Szerintem nagyon jó lenne ha itthon is közlekednének kettő, de leginkább három emeletes buszok. Igaz, az Egyesült Királyságban is kettő emeletes a maximum, de ott kevesebben veszik igénybe a járatokat. Itthon nyugodtan lehetne három emeletes is egy busz.

Nyilván odafentről a leszállás kicsit időbe telne mire leér valaki az ajtóhoz de mondjuk ki lehetne rá agyalni olyan csúszdát mint ami a repülőgépeken nyílik ki vészhelyzet esetén aztán az emberek le tudnának csúszni gyorsan. Főleg a mozgáskorlátozottak örülnének ennek. Megindul Jóska bácsi a kerekesszékkel aztán meg lesz a lendülete bőven hazáig vagy az orvosig.

Nyilván ehhez lift is kellene bele, hogy valahogy fel tudjon menni de ez màr fixen megoldható. A lényeg, hogy ne legyen tömegnyomor.


Itthon miért nincs még ilyen szerintetek? Szerintem ez jó ötlet lenne.



2022. nov. 14. 00:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Na itt az oldalfényszórós, vasútiátjárós-hidas, toronydaru kerekeken következő fejezete.
2022. nov. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy egyre erőltetettebb mind, elég bénán csinálod a trollkodást.
2022. nov. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Hülye fãsz, menj már innen a kamu kérdéseiddel.
2022. nov. 14. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
sztem legyen tízezer emelete a busznak, h mindenki elférjen rajta eccerre kényelmesen, és akkor már haza sem kell menni róla, mer' minek. megszülecc a buszon, élsz rajta, aztán mikor kihalsz belőle, ledobnak az uccccára.
2022. nov. 14. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, ülő- és állóhelyekkel (már ha az állók vannak annyira intelligensek, hogy kézben tartják a hátizsákukat) egy csuklósbuszban bőven több ember fér el, mint egy kétemeletes buszban, melyek nem csuklósak, az emeleten veszélyes állni (tilos is, legalábbis Írországban az volt kiírva, hogy fiatalok, fittek felülre, és tessék leülni), ráadásul amilyen gyártmányokkal én találkoztam, a helykihasználtság enyhén szólva még rosszabb, mint egy Credo-buszon. Nem oldaná meg a zsúfolt busz problémáját, csak a vészkijáratok esetleges használatát és a gyors fel-le szállást nehezítené meg iszonyatosan.
2022. nov. 14. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Ne bántsátok már, én halok meg a röhögésbe 😂😂😂 Végre valaki, aki nem a gyakorin akar megtanulni vezetni, hanem értelmes kérdést ír 😂 Jóska bácsi a csúszdán, hát ez hatalmas volt
2022. nov. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
"Hülye fãsz, menj már innen a kamu kérdéseiddel." Most ettől biztos nagyon megijed majd 😂
2022. nov. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
bah csomópontnál, nyugati térnél meg nyíljon ki a propellere és repülje át a felüljárót, nem?
2022. nov. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
A nap kérdése 🤣 Feldobtad a napomat 😉
2022. nov. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

#7:

Te meg mit nyalod a seggét? Költözz vele össze, azt éljetek hippiként.

2022. nov. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!