Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha nincs diákom (elhagytam)...

Ha nincs diákom (elhagytam) akkor a diákbérlet érvényes?

Figyelt kérdés
Szeptember elején, már feladtam a csekket az új diákra, de elvileg 2 hónap, mire meglesz, és érdekelne ha veszek diákbérletet akkor mi a helyzet?
2010. szept. 30. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérj iskolalátogatásit a suliban, azt elfogadják mindenhol a diákigazolvány helyett.
2010. szept. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 BeerHunter ***** válasza:

Előzőnek nincs igaza.

Ideiglenes diákot is kellene kérned. Nekem pl. nem fogadták el az iskolalátogatásit a vonaton, és megbüntettek azzal a szöveggel, hogy ilyet bármikor nyomtatok otthon...

2010. szept. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. A lányomnak nem adtak ideiglenes diákot a mostani suliban, késett az igazolvány, ezért adtak iskolalátogatásit, ahol ráírták, hogy utazáshoz használja. Nem volt vele gond. Ennyi erővel mindent lehet másolni, hamisítani, igaz, vannak agyament ellenőrök, kallerek. Viszont büntetést nem fizettem volna, mert nem volt jogos. Ennyi erővel a családi pótlék igényléséhez is hamisíthatnánk iskolalátogatásit. (bár most már ahhoz suliba is kell járni...)
2010. szept. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Miután kitöltötted az igénylő lapot, elvileg kaptál egy ideiglenes diák igazolványt. Ezt használhatod ameddig az új nem jön meg. Általában ezt kérik ellenőrzésnél, iskolalátogatási igazolás nem egyenértékű egy diákigazolvánnyal. Lehet hogy akad olyan ellenőr akinek elég, de szerintem ne próbálkozz vele, mert te szívod meg.
2010. szept. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát én semmit nem kaptam ott:S azért köszi a választ.
2010. szept. 30. 18:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Az igényléssel nem kapsz azonnal ideiglenes diákot is azt külön kell kérni külön pénzért.

Az elsőnek nincs igaza, az iskolalátogatásit elvétve fogadják el diák helyett.

Kérj ideiglenes diákot az a biztos.

2010. szept. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Huhhh..ha nem kaptál ideiglenes diákot, akkor rögtön zúzz be az iskola titkárságra. Mert addig gyakorlatilag megbüntethetnek. 18:42 es voltam!
2010. szept. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is elhagytam egyik délután a diákomat (meg az összes kártyámat: személyit, lakcímkártyát stb, mert egy tokban voltak). Másnap reggel szállnék fel a volán buszra, persze a sofőr kéri a diákomat, mondtam, hogy épp tegnap hagytam el, erre megvetette velem az egész árút. hiába mondtam, hogy most megyek a suliba és kérek ideiglenest vagy valamit, nem érdekelte. pedig ismer a sofőr, 1 utcányira lakik:S


szóval, nem nem érvényes diák nélkül a bérlet! a legbiztosabb, ha ideiglenest kérsz a suliban.

2010. okt. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!