Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elhagytam a diákom, így...

Elhagytam a diákom, így hogyan utazzak holnaptól?

Figyelt kérdés

2023. jan. 24. 17:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Gyakorlatra fogok menni,de ma elhagytam a diákigazolványom, és holnapra kell amikor utazom majd
2023. jan. 24. 17:11
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elmész csináltatni új igazolványt, elvileg kapsz rögtön egy ideigleneset amíg a véglegest legyártják. Majd bemész a közlekedési társasághoz is, hogy adjanak valamilyen igazolást/papírt amit az ellenőr elfogad, mert gondolom a bérleten a régi kártya száma van, az ideiglenesnek más száma van. Amíg ez (a kedvezményes utazás összes feltétele) nincs meg, jeggyel utazz, mert nem minden ellenőr lesz megértő és engedékeny.
2023. jan. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
2023. jan. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az oktatási azonosítót írtad a bérletre, annak nem változik a száma. De a kérdésben nem szerepelt, hogy bérletről van szó.

"mert nem minden ellenőr lesz megértő és engedékeny" - Ebben az esetben utólag be lehet mutatni az igazolást némi kezelési költség fejében. Mivel a diák jogviszonyod megvan, jogosan veszed idényben a kedvezményt (akár jegyet, akár bérletet), csak igazolni nem tudod. Ezt kell utólag díj ellenében.

2023. jan. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Meglett végül a diákigazolványom:)
2023. jan. 25. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!