Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vettem egy autót biztosítást...

Kovács Zoltán kérdése:

Vettem egy autót biztosítást kötöttem eredetvizsgát is megcsináltattam, elhagytam a törzskönyvet, okmanyirodában nem írja át mivel nincs törzskönyv, azt mondták mennyek vissza a kereskedésbe és kérjek tőlük papírt mit tehetek? Nem adnak

Figyelt kérdés

#autó #átírás #Nem írják át
2022. nov. 15. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell lopott autót venni...
2022. nov. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy sikerült elhagyni a törzskönyvet?
2022. nov. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha lopott lenne már buktam volna nem? Meg van a törzskönyv száma elhagytam és kész normális válaszokat kérek trollkodás nem igazán jön be.
2022. nov. 15. 18:40
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


"A törzskönyv kiadásáig a jármű tulajdonjogát igazolhatja:

1.a jármű kereskedelmi értékesítéséről szóló - a jármű azonosító adatait tartalmazó - számla,

2.a harmadik országból behozott járműveknél - a magáncélra ideiglenesen behozott járművek kivételével - a külföldön már forgalomba helyezett használt járműveknél a külföldi hatóság által a forgalomba helyezéskor kiadott eredeti vagy hitelesített okmányok,

3.az árverési jegyzőkönyv,

4.a gyártó számlája,

5.a jogerős bírósági határozat,

6.a hagyatékátadó végzés,

7.az ajándékozást igazoló okirat,

8.az adásvételi szerződés,

9.a fődarabok megvásárlásáról szóló számlák és az összeépítési engedély, vagy

10.a járműkísérő lap Mennyit kell fizetni a törzskönyv pótlásáért? 6 000 Ft.-."


Tehát igényelned kell egy új törzskönyvet, és azzal átíratnod. Sajnálatos és szánalmas, hogy ennyit nem tudnak az okmányirodai ügyintézők a jogszabályokról, ehhez képest ennek értelmezése 2 percembe telt, és nekem ezért senki nem fizet, velük ellentétben. De nagy mellényük, na az van.

2022. nov. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor bemegyek az okmányirodába természetesen egy másikba és ott mondanom kell, hogy elhagytam a törzskönyvet jegyzőkönyv készül és utána tudom átiratni az autót, ehez ragaszkodjak ne hadjam magam, köszönöm válaszod
2022. nov. 16. 08:18
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm sikerült a trolloknak meg kapják be a f....
2022. nov. 16. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!