Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kelenföldön vagy Kőbánya...

Kelenföldön vagy Kőbánya Kispestnél könnyebb az átszállás?

Figyelt kérdés
Soha nem jártam sajnos még egyik állomáson sem és most készülök először olyan messzire utazni, hogy át kell hogy szálljak Pesten, de tudom hogy Kőbánya-Kispest nem a legbarátságosabb hely a világon, viszont Kelenföldön meg elvileg sokszor nem írják ki hogy melyik vágányra érkezik a vonat. De esetlegesen ha valaki tudna egy olyan útvonalat Debrecenből Zalaegerszegre (vagy környékére) ahol nem Pesten kell átszállni, (vagy egyáltalán nem kell) azt nagyon megköszönném. Nyáron tudom vannak olyan vonalak amik átszállás nélkül legalább Balaton bizonyos részéig elvisznek, csak nem tudom ilyenkor járnak-e ilyen járatok. Előre is köszönöm a válaszokat!:)

2023. jan. 26. 20:21
A kérdező szavazást indított:
Köki
Kelenföld
14 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Köki egy putri, Kelenföld meg egy kultúrált modern állomás. A vágány előre meg tudod nézni neten.
2023. jan. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Köki nem veszélyes, Kelenföldön meg eddig mindig kiírták a vonatot, amikor arra mentem. És hetente járok arra. Vonatokat választanám. Vagy amelyik kevesebb idő.
2023. jan. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kobanya-Kispesten gyakran, de nem mindig, nagyon egyszeru az atszallas: leszallsz a peronra es az atellenben levo vonat megy Kelenfold fele. Ki van irva minden. A vonat indulasaig lesz biztosan 15-20 perced.

Az en tapasztalatom szerint Kelenfoldon is minden ki van irva: az is hogy melyik vaganyrol megy.

2023. jan. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenből Zalaegerszegre soha nem fogsz úgy eljutni, hogy csak Kökin szállsz át, vagy csak Kelenföldön.

Olyan sincs, hogy nem Pesten kell átszállni.

2023. jan. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:) Nagyon kedves mindenkitől! Így nem indulok neki nagy kétségekkel!

A 4es válaszolónak pedig viszonylag igaza van, mert Debrecenből valóban nem, viszont Nyíregyházáról van olyan vonat aminél csak Kelenföldön kell átszállni meg van olyan ahol Kökiben meg Székesfehérváron, de én inkább a Pesti csomópontoktól tartottam, mint egy "kisebb" városi csomóponttól. Deee ez viszont nem volt a kérdés része így köszönöm neki is, hogy a legjobb tudása szerint válaszolt!:)

2023. jan. 26. 20:53
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kőbánya-Kispest valóban lepukkant, nem szívesen tartózkodik ott az ember, vizsont legfeljebb három peron közül kell kiválasztani azt, ahol az elérni kívánt vonat vár az indulásra - ráadásul a felüljáróról még rá is látni a vonatokra. Ugyanakkor Kelenföld sem veszélyes, ott bár több peron van, könnyen meg lehet találni azt, amelyik kell.

Viszont jó eséllyel mindkét helyen át kell szállni, ez alól csak néhány vonat kivétel:

Hortobágy EC: ez Záhonyból megy Bécsbe, a Keletiben fordul Pesten, majd Kelenföldön kell átszállni a Citadella IC-re.

Corvin gyorsvonat - ehhez még előző nap éjszaka el kell indulni Debrecenből Püspökladányba, ott 2:08-kor indul a Corvin, szintén Kelenföldön kell átszállni.

Transilvania EC - szintén püspökladányi átszállás szükséges, de ez a vonat onnan 12:03-kor indul, utána Kelenföldön kell átszállni.

Illetve jelentős többlettel ki lehet hagyni Kelenföldet is, ekkor a fenti vonatokkal (Hortobágy, Corvin, Transilvania) Győrig kell menni, onnan Celldömölkre vagy Jánosházára, majd onnan Zalaegerszegre.

A legegyszerűbb szerintem a Hortobágy EC-s megoldás, utána a két pesti átszállásos következik.

2023. jan. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Illetve valamekkora kerülő még a Tokaj IC-vel a Keletibe való utazás, onnan meg metrózni kell vagy a Délibe, vagy Kelenföldre - tehát végülis elkerülhető a kérdésben említett két átszállási pont.
2023. jan. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
KöKi az ország legergyább vasútállomása, de tegyük hozzá, az elmúlt 10 évben nagyon sokat javult. És ha várnod kell az átszállásra, ott a Terminál, az kulturáltabb. Amúgy Kelenföldön kiírják a vágányokat, ne aggódj, és mindkettőben van pékség meg dohánybolt. Tök mindegy, hol szállsz át, de ha félős vagy és nem tömegközlekedtél még életedben, akkor Kelenföldet ajánlom.
2023. jan. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó ember, képes lennél vele a Hortobágy EC Keleti fordulóját megváratni, amikor 11-14 perc a Keletiből a 4-es metró Kelenföldre??? :D
2023. jan. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Így nem indulok neki nagy kétségekkel!" ??? - Egyik helyen sem bonyolult az átszállás, kijelzők is vannak és hangosbemondás is.

#1: "A vágány előre meg tudod nézni neten." - Kiindulási alapnak jó, de ne vegyél rá mérget, amit ott írnak, inkább figyeld a kijelzőt és a hangosbemondót, mert az előre tervezett vágány változhat, pl. késés miatt. Kelenföldön is mindig kiírják a vágányt, de sokszor csak a vonat érkezése előtt 5-10 perccel, de ha az új aluljáróban a nagy tábla alatt állva várod, hogy kiírják, bőven marad időd megkeresni a vágányt és felmenni a peronra.

2023. jan. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!