Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Azért szedtek le a rendőrök a...

Azért szedtek le a rendőrök a vonatról, mert vonattal mentem? A vonatot betudtát mérni?

Figyelt kérdés

A multkor elhagyott a párom, magamalatt voltam és Székesfehérváron lakom, átmentem Gárdonyba. Csavarogtam, ittam és ittas állapotban betörtem egy büfé faablakát, majd a kasszából 15 ezer forintot kivettem, persze a kamera telibevette az arcom és távoztam. Hazamentem Fehérvárra. Majd két nap múlva vonattal felutaztam Budapestre anyuék, este jöttem vissza Fehérvárra. Természetesen oda-vissza Gárdonyon is átutaztam. Amikor késő este Pestről mentem haza fehérvárra, Gárdonyban megálltunk és fellépett két rendőr, majd mondtàk, hogy bevisznek a rendőrségre meghallgatni, egy jó két óra hossza és végzünk, mert amit két nappal ezelőtt műveltem. Bevittek beismertem, majd gyanúsítás volt és mentem haza, majd a bíróságtól kapok valami büntit.


Azt nem tudom mai napig, hogy egy bizonyos nap követtem el a cselekményt, majd hazamentem és Gárdonyban nem ismer senki, a rendőrök sem, csak csavarogni mentem és két nap múlva mikor jöttem Budapestről hogy honnan tudták, hogy azzal a bizonyos vonattal megyek és Gárdonyba vártak, hogy leszedjenek?


Tök véletlenűl?


Vagy a vonaton van ugye gps és valahogy tudták, hogy rajta vagyok, és azért szedtek le, mert vonattal mentem? Valami csodatechnika van a vonaton, hogy azonosítja, hogy milyen arcok vannak rajta? Vagy a vonat kamerája a Gárdonyi rendőrséghez fut be?


Az rendben van, hogy a büfé kamerájáról a rendszerben azonosítottak, de azt nem tudom, honnan tudták, hogy merre mozgok és megyek a vonattal Gárdony felé. Azt is mondta a rendőr, hogy làtták, hogy délben fél 1kor mentem felfelé Pest felé, látták. Hogy honnan nemtudom.



2023. jan. 31. 21:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Szólnak a jegyellenoröknek h nézek a neveket, kinezetet illetve kamera rendszereket figyelik stb
2023. jan. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrség útjai kifürkészhetetlenek.

Ültél már? Mert most lehet, hogy fogsz.

2023. jan. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem ez kitalált történet, különben láttuk volna a kérdezőt a hírekben.
2023. jan. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem. Nem voltam még büntetve. A rendőrök is mondtàk, hogy a bírósàgtól kapok valami elenyésző büntetést, de börtönbe nem kerülök, tőlem súlyosabb ügyben sem kerülnek börtönbe. Ez meg egy piszlicsàré ügy. Próbálom a hibàm helyrehozni, elkezdtem azzal, hogy a 15 ezer forintot már elküldtem a sértettnek, plusz a kis faablakban keletkezett 10 ezer ft. kárt is kifizettem, elnézést kértem. Most, ha lehet ti ne ítélkzzetek, tudom rosszat tettem, majd a bíróságtól megkapom a büntetésem.


De azt nem tudom, hogy a sok vonat közűl honnan tudták, melyiken vagyok, meg hogy merre járkàlok.

2023. jan. 31. 22:01
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Első valaszolo valasza helyes.
2023. jan. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk abból a szempontból jogos a kérdés akár kitaláció akár nem, hogy egy ilyent hogyan érnek utól a rendőrök, valós történet esetén. Épp a napokban volt egy ilyen a hírekben, csak ott Nógrád megye felé (Szlovákiai céllal) menekült az elkövető, és nem vonattal hanem busszal. Még fel is merült bennem, hogy dehát honnan tudták a rendőrök, hogy azon a buszon utazik amit megállítottak...
2023. jan. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2023. jan. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#7 Oké. De azt már ott megbeszéltük, hogy az, hogy azonosítottak és a szolgáltatóktól érdeklődtek, h van e előfizetésem, a telenornál van. A telefonszámom kiadták a rendőrségnek, de meg lett beszélve, hogy nem létezik nyomkövetés, azaz a rendőrök ha valaki számát megtudják, nem tudják úgy nyomon követni, hogy méter pontosan hol jár a telefon. Nincs nyomkövetés. Ezért vakahogy máshogy tudták meg. Lehet tök véletlen.
2023. febr. 1. 00:22
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a vonatok kameráin nincs és nem is lehet arcfelismerő rendszer, sőt, a kameraképeket sem monitorozzák. Eleve nem térfigyelő kamerákról van szó, hanem egy cég által üzemeltetett vagyonvédelmi-közrendvédelmi célú kamerarendszerről, amit csak felvételről lehet visszsnézni bűncselekmény esetén. Persze utólag a rendőrség kikérhet bármilyen felvételt, de csakis utólag.
2023. febr. 1. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 NTBS ***** válasza:
100%
Lehet kiszúrtak véletlenül.
2023. febr. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!