Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az Árpád híd és a Forgách...

Az Árpád híd és a Forgách utca közti metrószakaszon kb félúton, a két sín között miért áll folyamatosan egy üres, kivilágított metrószerelvény?

Figyelt kérdés
Múltkor fedeztem fel, akkor azt hittem, csak átmenetileg ott van, mert elromlott, de azóta már mindig figyelem ha arra járok, és kiváncsi lennék, mit keres ott :D
2010. okt. 4. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Ötéves korom óta foglakoztat ez a kérdés, most 19 vagyok. Én is feltehettem volna a kérdést:D
2010. okt. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
az ugynevezett "köztes" szerelvény, vagy nem fér el sehol, mérmint nincs neki hely, vagy azért hagyják kint, ha vmeik szerelvény meghibásodna akkor legyen "rögtön" utánpotlás
2010. okt. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első: Örülök, hogy nemcsak bennem vetődött fel :) Bár döbbenetes, hogy 14 éve ott áll, és nekem csak most, 2 évnyi mindennapos metrózás után tűnt fel :D


Második: Végülis lehet, hogy ez a pótlásra van, mert úgyis Árpád hídnál szoktak elkerülni, amikor Deák tér - Árpád híd szakaszon baleset van és egy darabig ott nem lehet utazni. Csak nekem fura, mert az lenne logikus, hogy a hibás metrót elviszik, utána meg úgyis jön majd a következő metró, fölöslegesnek tűnik hogy kéznél kellene lenni egy másiknak.

2010. okt. 4. 20:37
 4/8 Tubarózsa ***** válasza:
85%

úgy tudom az a "tartalék" metró, (ha vmeik kiesik a forgalomból az megy helyete.) am nem mindig áll ott:) jártam már úgy h árpádhídnál vmi baja lett a metrónak, és nem tudod utast vinni (azt hiszem ajtó baja volt) elment üresen, és jött a tartalék metró és azzal mentünk.

nah és azon gondolkodtatok már hogy a metró vezető h kerül oda? :))

2010. okt. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

2 vok.


a metrovezető vagy egy másik szerelvénynel megy oda, vagy pedig busz viszi oda, ugyanis a BKV nak vannak ilyen buszai amik csak a metró, vezetőket szállitják

2010. okt. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tartalék szerelvény.

106-os a rádió hívószáma.

A Határ úton is van egy ilyen tartalék, az a 130-as hívószámú.

Ha túl nagy menetrendi eltérés van vagy meghibáodik egy szerelvény, akkor ezeket állítják be.


A 106-os csak úgy tud bemenni, vagy kijönni onnan, hogy egy utasszállító metró megáll neki.

Amikor ki akar menni Árpád hídra akkor a rádión szól a menetirányítónak, hogy a következő metró kézi vezetéssel jöjjön, és álljon meg. Megáll, beszáll a fülkébe és kész. Vissza ugyanez. Peronon beszáll, az utasszállító elviszi a tárolóhelyig ott kiszáll. A felszínről oda nem lehet lejutni, a kisbusz nem játszik,

2010. okt. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy száll ki a vezető? Lehet csinálni olyant, hogy csak az első kocsi első ajtaját nyitja ki a vezető, hogy az utasokat ne zavarja meg az ajtónyitás, vagy hogy?
2010. okt. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

utolsonak.

Nem mindegyik metro, olyan h a vezetök is ott szállnak be, ahol az utasok, vmeik metro szerelvényen a vezető fülkének külön ajto van oldalt a szerelvényen

2010. okt. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!