Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha nincs pénztár, csak jegy...

Ha nincs pénztár, csak jegy automata akkor lehet venni a vonaton jegyet?

Figyelt kérdés

Már lassan 1 éve hogy bezárt a pénztár a vasútállomáson, így egyértelmű volt, hogy a vonaton biztosan tudok venni jegyet.

Viszont most nyílt 1 jegy automata, ha ott nem veszek jegyet hanem a kalauztól akarok akkor megbüntethet?

Mert eddig mindig vehettem, viszont útólag találkoztam 1 kalauzzal aki meg akart büntetni, végül kiadta ő is a jegyet. És nem tudom, hogy a többi kalauz csak jófej volt vagy legitim lett volna a büntetés.



2023. febr. 17. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Büntethet, csak akkor nem, ha nem működik az automata.
2023. febr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.
2023. febr. 17. 12:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak jófejek voltak.

Ahol van lehetőséged jegyet venni - akár pénztár, akár automata van - ott lehet bünti.

MÁV appot ajánlom! Sokkal kényelmesebb mint vacakolni az automákkal meg a pénztáros nénikkel.

2023. febr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jogos lett volna a pótdíj. Ha van bármilyen jegyvásárlási lehetőség a kiindulási állomáson, akkor csak pótdíj ellenében adhatna jegyet a kalauz.


A nap végén ez a kalauz is jófej volt, csak tudatta veled, hogy marhára nem szabályos, amit csinálsz.


Ha a neten vennéd a jegyet, akkor nincs stressz és még kapnál 10% kedvezményt is.

2023. febr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

4-es, de , van stressz: ha lehal az a nyomorult Simplepay, van 3 perced átszállni a buszodról és vasárnap délután van a megyeszékhely állomásán. Jártam már így, volt egy órám a restiben a következő vonatig :)


(Persze ezzel együtt nagy híve vagyok az online vásárlásnak.)

2023. febr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Büntetés nélkül csak akkor lehet, ha rossz az automata, és a kalauz is tud erről (nem mindig szokott).
2023. febr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!