Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BudapestGo bérlet érvényesítés?

A BudapestGo bérlet érvényesítés?

Figyelt kérdés

Most vettem 15km-es volánbusz bérletet, és annyit szeretnék kérdezni, hogy egyáltalán miért kell beolvasni a QR kódot, miközben már ha megnyitom az alkalmazást akkor is ott látszik, hogy meddig érvényes a bérletem, hány km-re stb.


Lehet hülye kérdés, de nem értem minek érvényesíteni, mivel ez nem egy jegy ami 1szer használatos, és már rögtön lejár.



2023. febr. 28. 19:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedvességed határtalan. Mégis mindenki beolvassa a QR kódot:)
2023. febr. 28. 19:43
 2/4 A kérdező kommentje:
Én csak azt kérdeztem, hogy miért kell olyankor beolvasni, mi értelme van. Mert azt írja az alkalmazás is, hogy első ajtósnál, jegyet is berletet is be kell olvasni. Szerintem olvasd el mégegyszer amit írtál, és gondolkodj el, hogy kire is értetted, hogy hülye;)
2023. febr. 28. 19:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az elsőajtósokon (azt hiszem minden agglomerációs az) be kell olvasnod a kódot. A beolvasás után megjelenik egy ábra. Ezt az ábrát a buszvezető is látja a fedélzeti egységén. Ha az ő ábrája és a te ábrád egyezik, akkor engedhet fel.


Így próbálják kiszűrni a csalásokat, mert bárki tud szerkeszteni egy “jegyet”, amin írja zölddel, hogy érvényes. Sőt, ha csak az app által jelzett státuszt néznék, akkor akár máséval is utazhatnál.

2023. febr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A kezdeti időben, amíg nem volt QR kódos rendszer, azt csinálták, hogy egyvalaki lescreenshotolta a bérletet és többen is azt mutatták fel. Ennek a kiszűrésére lett kitalálva a QR kód, bár lehetett volna fordítva, hogy a te képernyődön jelenik meg a kód és egy olvasó elé tartod, hogy működjön offline is. Így is ellátná a feladatát, ha ugyanazon a járaton kétszer olvasnák le ugyanazt a kódot a másodikat és minden utána történt leolvasást érvénytelennek tekinthetne.
2023. márc. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!