Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy létezik az hogy egy...

Hogy létezik az hogy egy intercity jegy olcsóbb mint a gyorsvonati?

Figyelt kérdés

Békéscsabáról- Budapest Keletibe utazva. Tisztában vagyok vele, hogy "ugyanaz" a vonat, csak másik kocsi, de eddig mindig drágább volt az IC. Most ahogy néztem az IC olcsóbb, és mellé írta, hogy helyjegy váltása kötelező. Kiválasztottam, hogy hova szeretném (ablak mellé) és semmi plusz költséget nem adott hozzá, még mindig olcsóbb volt, mint a gyorsvonati jegy.

Végül nem vettem meg, mert írta, hogy hely jegy kiválasztás SIKERES de nem írta oda, hogy hova szól(melyik kocsi, melyik ülés) és többen utazunk, nyilván egymás mellé szeretnék, de úgy nehéz, ha nem mutatja hova szólnak a hely jegyek.


2023. márc. 15. 20:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ún. okosjegyet vettél, ami korlátozott számban elérhető és csak az adott vonatra érvényes.
2023. márc. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy "okosjegy" az összes induló vonaton annyiba kerül a jegy és az IC-t olcsóbbnak írja.
2023. márc. 15. 20:44
 3/22 anonim ***** válasza:

2023. jan. 29-től kapható okosjegy a Békéscsabai IC-re:

[link]


Itt olvashatsz az okosjegyről:

[link]

2023. márc. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ránéztem az árakra:

IC normál jegy: 3710

Gyorsvonat normál jegy: 3410

IC okosjegy: 2399

2023. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

#3,4 gondolom mind a kettőt te írtad

Köszönöm szépen, ezt nem tudtam :O

Csak nagyon meglepődtem, hogy az IC olcsóbb, még szerencse hogy csak oda vettem meg.

És ebből az okos jegyből is van diák tehát lejön 50%?

2023. márc. 15. 21:22
 6/22 A kérdező kommentje:

Na elolvastam, hogy ott nincs diák ez azért gáz mert magamnak diákot veszek ami 1500 Ft online

A páromnak vennék ilyen okos jegyet 2400 Ft-ért de akkor ő IC-n utazik én pedig gyorvonaton? :D

2023. márc. 15. 21:26
 7/22 anonim ***** válasza:

Nincs az okosjegyre további kedvezmény.


"A páromnak vennék ilyen okos jegyet 2400 Ft-ért de akkor ő IC-n utazik én pedig gyorvonaton? :D"

Hát, ha nem akartok egy kocsiban utazni, akkor ja. De amúgy az IC-re is vehetsz diákjegyet...

2023. márc. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Igen igaz, akkor gondolom oda az ic diák jegy 1855FT (ha 3710 FT az egész ahogy írtad) csak az nem tiszta még nekem, hogy ezekkel az okos jegyekkel bárhova ülhetünk? mármint ezzel az okos jeggyel nem kapok kocsi, hely jegy számot, hanem ahol találok helyet?
2023. márc. 15. 21:42
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem, 2010 Ft. Mert csak a menetjegyre van 50%, a helyjegy részét ugyanúgy ki kell fizetned. Igaz, ha neten veszed, akkor 10% lejön belőle, tehát elvileg 1809 Ft lesz a vége.


Az okosjegy ugyanúgy adott helyre szól, mint a normál helyjegy.

2023. márc. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Akkor hogyan tudnék egymás mellé venni?

Úgy hogy a páromnak 2400 Ft-os IC jegyet venném magamnak pedig a diák Ic jegyet?

Én próbáltam venni oda fele is de nem adott ki kocsi számot ezért nem mertem venni, mert nem tudtam hova szól.

Lehet, hogy ha megveszem neten akkor kiküldi e-mailre és azon látom a számot ? de akkor 2x kell ugye fizessek nem 1 lépésben.

2023. márc. 15. 22:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!