Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Eddig diákbérlettel utaztam,...

Eddig diákbérlettel utaztam, de nemsokára lejár a matrica, váltanom kell felnőtt bérletre (persze kicsit azért eltolom a bérlet vásárlást). Mi a menete?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a felnőtteknek van valami "igazolványuk", ilyet hol kérhetek? Egyből kiadják?
2010. okt. 7. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ha van jó ötleted, h h lehet a legjobban kijönni a helyzetből azt írd/írja meg valaki, mert ugyanebben a cipőben vagyok, és buz*drága a felnőttjegy hát még a bérlet.
2010. okt. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van ismerősöd akinek van már matricája a diákon. Beszéld meg vele hogy leveszed a matricát ő meg igényeljen egy újat mert elhagyta a diákját. Kifizeted neki az 500 forintot és kész. Én is csináltam ezt. Igaz 2003as diákom van mindig kérdcezi az ellenőr hogy ez komoly? Mondom neki igen. Másod szakmát csinálom és az utolsó 2 évre nem csináltatok diáékot mert jó ez.


Amúgy ha BKV akkor a pénztárba elmész viszel egy igazolvány képet és 300 forintért csinálja meg neked 2 perc alatt a bérlet igazolványt.

2010. okt. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


A matricalevevős megoldást javasolták már, csak nincs "pofám" ilyet csinálni.. :(

de lehet megcsinálom.

Lejön a matrica csak úgy, hogy hőlégfúvóval, vagy hajszárítóval fújom?


Sajnos én se értek egyet, ezekkel a magas árakkal, de lógni nem fogok, egyszerüen nem tudok, mert metróval, villamossal, busszal kell mennem munkába.. metrón mindig vannak, vilamoson és buszon is találkoztam már, de elég gyakran... Én meg nem vagyok elég bátor, meg nem úgy neveltek, hogy bunkón viselkedjek az emberekkel... Néha azért mind a 2 félt megértem (Ellenőröket, Utasokat), hogy bepöccen, és előítéletesek lesznek.


Eddig csak egyszer büntettek meg a BKV-nál, és azt tökre nem éreztem igazságosnak... 1 nappal előtte járt le a bérletem és ha nincs pénz, akkor miből vegyek? Jó persze rohanhattam volna el, de mint mondtam.. én nem ilyen vagyok..


bocsi, hogy belemerültem ebbe, csak jó lenne már végre helyrehozni ezt a BKV-t.

2010. okt. 7. 13:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a matricás megoldást választottam. Muszáj volt mert havi 10et nem akarok kifizetni hogy hetente 2-3 alkalommal bemegyek busszal dolgozni mert délelöttös vagyok. Délután kocsival járok mert este minden ritkán jár de reggel és napközben elég sűrű minden így marad a busz meg nekem igazából a kocsiból nem derogál buszra szállni. Főleg ha a belvárosba megyek mert oda meg kocsival nem vagyok hajlandó bemenni hogy még a parkolásért is fizessek.
2010. okt. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
és ha másik diákról szerzett matricátok van, azt hogy tudtátok leszedni?
2010. okt. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ez a leszedés dolog engem is érdekelne. Vagy lehet kipróbálom az egyik régi matricán, úgy is van vagy 5 db a diákomon :)
2010. dec. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Most próbáltam ki a leszedést. A matrica könnyen lejön. Kezdd meg óvatosan az egyik sarkát és amikor már eléggé felhajlott lassan húzd le, DE vigyázz mert a közepén vagy egy X alakú bevágás, annál kicsit óvatosabban kell, hogy ne szakadjon el :)
2010. dec. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!