Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van a városon belüli volán buszozásról? Megállnak a városba tartó volánbuszok közighatáron belül a megállóban ha nincs leszálló de felszálló utas meg lenne?

Figyelt kérdés

Vannak olyan helyzetek, amikor városon belül volán busszal, sokkal egyszerűbb, gyorsabb és esetenként olcsóbb is eljutni A-ból B-be, mint az adott város helyijáratával tenném ugyan ezt. De ha a menetrendben elvileg meg áll vagy meg kéne állnia a busznak (mert nincs benne, hogy csak le vagy felszálló utas részére állna meg) de sok esetben még sem teszik. Ha meg megáll és fel akarok szállni sofőr függő, hogy elküld – mondván ott a helyijárat - vagy simán ad egy jegyet és az élet megy tovább és mindenki boldog.

Ez miért ennyire kiszámíthatatlan?



2023. márc. 22. 10:01
A kérdező szavazást indított:
Igen, én is jártam már így.
Nem, én még nem jártam így.
9 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Attól függ, hogy van-e megállója az adott megállóban

Ha van és van fel/leszálló megáll

Ha nincs és /vagy nem megállója nem

2023. márc. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező!

A menetrendben meg kell nézni, hogy az a megálló az adott járatnál milyen jellegű! Van olyan, hogy "csak felszálló utasok részére" ill. "csak leszálló utasok részére". Értelemszerűen a városból induló járatoknál van, ahol nem lehet leszállni városon belül, ill. a városba beérkező járatoknál nem lehet felszállni rájuk. De vannak olyanok is, amelyeknél mindegyiket lehet. Ezekkel tudsz utazni városon belül, míg az előbbieknél nem.

Csak egy példa: Győr-Veszprém közötti gyorsjáraton, ami alig néhány helyen áll meg, azon nem lehet városon belül utazni, míg a közeli falvakig menő, minden bokornál megálló járatoknál lehet.

2023. márc. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Anno mikor egyetemista voltam, állandó harc volt, hogy megálljon egy egyetem közeli megállónál, mielőtt a város buszpályaudvarára ért. Hivatalosan megállója volt vasárnap este, de a buszsofőrök egy része másképp tudta, volt aki alapból megállt jelzésre, volt amelyiket ha szépen kértek megállt, volt aki borravalót várt érte, meg volt aki csak azért sem állt meg...
2023. márc. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, azokra a járatokra értettem a kérdésem, amelyek menetrend szerint hivatalosan van megállója ott mind két irányban, plusz nincs feltüntetve hogy ez a járat csak fel/le szálló utasok részére állna meg. (nyilván nem egy országos járattal szeretnék a sarki kisboltba lemenni). Ezért feltételezem, hogy akkor azt a járatot ugyan úgy igénybe lehet venni a városon belüli közlekedésre, mint ha helyköziznék vele. A logikát nem értem. Pl Pécsen vannak olyan külvárosi részek ahol a helyközi járatok sűrűbben közlekednek mint az arra közlekedő helyijárat. Így adná magát, hogy nekem előnyösebb lenne a volánbuszt igénybe venni, de ha nem áll meg akkor nem ér az egész semmit. És nem értem, hogy miért nem. Azt tapasztalom általában mint a #3as. Ezért kérdezem, hogy más is járt-e már így, vagy valami benfentes el tudja mondani az okát.
2023. márc. 22. 13:31
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha megnézted, és valóban van ott megállója az adott járatnak, és nem csak felszállás/csak leszállás céljából, akkor egészen egyszerűen be kell jelenteni az ügyet a Volánbusznál, és kérni, hogy tájékoztassák megfelelően a sofőröket arról, hogy hol van megállójuk.
2023. márc. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
5-ös, ezzel rengeteget próbálkoztam Budapesten, jöttek is a sablonválaszok, de azóta is tök rendszeresen száguld el a megálló mellett olyan Volánbusz járat, amelynek hivatalosan ott le- és felszállás céljából is meg kellene állnia . Le van ez simán szårva, én meg majd hazaérek 10-20 perccel később .
2023. márc. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
#6 Nem értem ezt a hozzáállást. Ha bejelenteni az ember, akkor ha általában le is szarják, mégis csak van valamennyi esélye, hogy foglalkoznak vele. Ellenben ha senki nem szól semmit róla, akkor teljesen esélytelen a változás. Tudod, néma gyereknek...
2023. márc. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7:

3-as vagyok. Amiről írtam, azt is jelentettük annál a Volán társaságnál (akkor még nem egyesült Volán volt), és nem lett belőle semmi.

2023. márc. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!