Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi az a baromság, hogy a...

Mi az a baromság, hogy a csecsemőt babakocsival szállító személynek jár (elsőbbségi) ülőhely a BKV-n?

Figyelt kérdés

Elsőbbségi HELY van kerekesszék vagy babakocsi számára.

Elsőbbségi ÜLÉS van terhes vagy nehezen mozgó idős / sérült vagy csecsemőt babakocsi nélkül szállító utas számára.

Sokan összekeverik a szezont a fazonnal, felháborodnak és követelőznek az érintett babakocsisok, mondván nekik jár az ülőhely. Nem, nem jár, legfeljebb annyira, mint bárki másnak.



2023. márc. 30. 18:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Mi a problémád?
2023. márc. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
miért nem azt mondod rögtön, hogy akinek van pénze gyereket csinálni miért nem jár autóval?
2023. márc. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Az elsőbbségi hely azért elsőbbségi hely, mert nekik jár. Hogy oda üljenek le, amíg a babakocsi az elsőbbségi állóhelyen van lefékezve, mert úgy a legbiztonságosabb utazni. Ha ép ésszel nem fogod fel, akkor is elég lenne a piktogramokat értelmezni.
2023. márc. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Mind nagyon jó példái vagytok annak, hogy Magyarországon milyen magas a funkcionális analfabéták aránya.

Az elsőbbségi hely és ülés két külön dolog, leírtam melyik kire vonatkozik.

2023. márc. 31. 09:12
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező, nagyon jó példája vagy az antiszociális tahóknak, akik bár formailag kérdést írnak ki, nem derül ki az irományukból, hogy mire szeretnének választ kapni.

De gondolom itt egyszerűbb hőzöngeni, mint a buszon lefejelni az anyukát.

2023. márc. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
#4 Nem, te nem érted, hogy az elsőbbségi ülés, az a többnyire lehajtható a babakocsi hely mellett azért van, hogy a kismama ne álljon. A buszon-metrón sok az olyan elsőbbségi hely is, ami semmiben nem különbözik a feliraton kívül a többi helytől, az meg azért elsőbbségi, mert közelebb van az ajtóhoz, ne bottal totyogjon a 90 éves a metrón keresztül, amikor le akar szállni. Nem mi vagyunk funkcionális analfabéták, hanem te vagy teljesen hülye.
2023. márc. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég szomorú, ha az anyukának követelnie kell azt a helyet. A babakocsit egy helyre tudja biztonságosan letenni, és pont az elsőbbségi hely mellett van az elsőbbségi ülés is. Ha nem is akar leülni, a babára nézve biztonságosan (!) csak ott tud utazni.
2023. márc. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Senki sem érvelt még tisztán, hogy miért kellene a babakocsit szállító személynek leülnie. Miért lenne nagyobb veszélyben a gyerek a kocsiban, ha közvetlen mellette áll a hozzátartozója?
2023. márc. 31. 18:56
 9/15 anonim ***** válasza:
#8 Mondtam én, hogy teljesen hülye vagy. Hiába van lefékezve a babakocsi, valakinek ott kell lenni készenlétben, hogy megfogja, ha bármi történik. Ülve ez stabilabb, mint állva. Másrészt ha egy vészfékezésnél durván beveri a fejét az eleső álló utas kismama, mi lesz a gyerekkel, amíg elviszik az amúgy is túlterhelt sürgősségire? Gondolkodjál már! Persze, én is tudom, hogy 16 óra bárpultozás vagy 12 óra ülőmunka után elfárad az ember és szívesen leülne, de ha babakocsis száll fel, akkor csak felállok az ő helyéről, sőt, reflexből olyan helyre ülök le, amit várhatóan nem kell átadnom. Nem az én hibám, hogy egy szociopata gyökér vagy.
2023. márc. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Értelmi fogyatékosoktól ne várj többet. Még egy óvodás is össze tudott volna erőlködni 1-2 érvet, hogy miért jár elsőbbségi ülés a nem terhes kismamáknak is. Ezek a válaszolók együttesen se bírtak 1 érvet összeerőlködni.
2023. márc. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!