Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi az a baromság, hogy a...

Mi az a baromság, hogy a csecsemőt babakocsival szállító személynek jár (elsőbbségi) ülőhely a BKV-n?

Figyelt kérdés

Elsőbbségi HELY van kerekesszék vagy babakocsi számára.

Elsőbbségi ÜLÉS van terhes vagy nehezen mozgó idős / sérült vagy csecsemőt babakocsi nélkül szállító utas számára.

Sokan összekeverik a szezont a fazonnal, felháborodnak és követelőznek az érintett babakocsisok, mondván nekik jár az ülőhely. Nem, nem jár, legfeljebb annyira, mint bárki másnak.



2023. márc. 30. 18:41
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Értem, tehát ülő személy kezében stabilabb helye van a babakocsinak. 8-ason kívül senki sem tudott egyetlen értelmes indokot mondani, pedig érthetően fogalmaztam meg a kérdést, de fröcsögő pofával agyatlanul okoskodni az nagyon megy.

Még annyit a 8-as érveléséhez, az nagyon bájos, hogy egy közlekedési vállalat vezetőinek ez az egy szempont kimaradt, gondoltak mindenkire (idős, sérült, terhes, stb), de pont szegény babakocsit szállító személyekre nem, és ez a hatalmas veszély évtizedek alatt sem merült fel ott senkiben.

2023. márc. 31. 20:46
 12/15 anonim ***** válasza:
#11 Már hogy ne gondoltak volna rá? A babakocsinak ott az elsőbbségi helye, ha három bőrönddel is vagy, ha látod, hogy babakocsival szállnak éppen fel, te onnan eltűnsz, hogy legyen helye a babakocsinak. Na, ott vannak a lehajtható ülőhelyek pont azért, hogy aki a babakocsit viszi, az arra üljön le. Így vannak kialakítva a buszok, combinók stb.
2023. márc. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az is bájos, hogy te írsz a fröcsögő pofákról és az agyatlan érvelésről. Láttad már a kérdésed címet? Amúgy ne haragudj, őszintén nem gondoltam (és szerintem a többiek sem), hogy valakinek el kell magyarázni, miért biztonságosabb két kézzel fogni a babakocsit egy hirtelen fékezés vagy éles kanyar esetén.
2023. ápr. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
- [ ] Ezek szerint az összes elsőbbségi helyre / ülésre figyelmet felhívó piktogram a tömegközlekedésben az ilyen hülyék számára szól. Rendben, de azért még ott vannak azok is akik sosem tömegközlekedtek vagy akár csak a ma született bárány. Érdekes mégis, hogy erre a plusz helyzetre és veszélyre semmi sem hívja fel a figyelmet, ha ennyire fontos, mint mondjátok. Engem még nem ért olyan szerencsétlenség, hogy közelebbről kelljen látnom babakocsit, és ritkán szorulok a tömegközlekedésre, így a témában nincs tapasztalatom. Mégis magától értetődőnek kellene lennie számomra is, hogy milyen hatalmas veszélyben van az a kölyök, akinek a kísérője nem ülve vigyáz rá. Egyetlen alkalommal amikor tanúja voltam a helyzetnek, miszerint az illető követelte az ülőhelyet magának, annyit böfögött oda, hogy nincs kedve állni, és hogy ő közelebbről akar gügyögni a kis pulyának. Veszélyről szó sem volt. De mostantól kezdve mindenkire szánakozva fogok tekinteni, és mindekit komolyan felelőtlennek fogok tartani, aki azzal veszélyeztet egy gyereket hogy nem ül le, miközben azt babakocsiban szállítja a tömegközlekedésen. Ti meg azért ne felejtsétek el bevenni a nyugtatótokat, ha valaki véleményt formál és mer kérdezni valami olyat, ami nem biztos hogy magától értetődő, mert a különösen fejlett agyatokra máskor is szükség lesz, amikor ki kell majd oktatni.
2023. ápr. 2. 14:01
 15/15 anonim ***** válasza:
Sajnos egy babakocsis anya is lehet tahó. Légyszi egy rossz tapasztalat miatt ne utálj mindenkit, aki gyereket vállal.
2023. ápr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!