Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A közalkalmazottak 12 alkalmas...

A közalkalmazottak 12 alkalmas utazási kedvezményénél hogyan értelmezendő a visszaút (példa lent)?

Figyelt kérdés

Ugye az utalvány 12 oda-vissza útra szól.


Csak a viszonylat számít vagy a konkrét útvonal is?


Például:


odaút: Kecskemét-Budapest Nyugati, a lajosmizsei vonalon haladó személyvonattal


visszaút: Budapest-Nyugati - Kecskemét, a Szegedi IC-vel


vagy


oda: Nyíregyháza - Budapest Keleti IC

vissza: Budapest Nyugatu - Nyíregyháza gyorsvonat


Ezekben az esetekben a második út visszaútnak minősül vagy új rubrikát tölt a kalauz?


2023. ápr. 3. 07:54
 1/6 nemaRendőrség ***** válasza:
69%

Ugye van egy 3x4 táblázat, ahova írkálnak.

Ha egy írás van a kis téglalapban akkor oda ír, ha kettő akkor a következőbe. Bárhogy mehetsz vele.

Nekem már volt olyan utam, hogy fel Pest, le a balaton ez volt egy kocka, majd vissza. 4 írás 2 kocka

2023. ápr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 Ez nem egészen így megy, legalábbis nem mindig és nem is szabályos.


Nekem is volt már olyan, hogy mentem egy nap Csengertől Kocsordig, majd pár nap múlva Budapesttől Szobra, és simán beírta a kaller a rubrika jobb oldalába visszaútnak. Csakhogy ez elvileg nem így működik és az ellenőrök többsége nem is így jár el.

2023. ápr. 3. 10:04
 3/6 nemaRendőrség ***** válasza:
47%
Az esetek 90%ban a prémium osztályon (1. osztály plusz vagy mi a neve) utazom, sosem volt gond semmiből
2023. ápr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Hivatalosan retúrjegyet kéne venned, amit már a pénztárban egy teljes rublika aláírásával érvényesítenek. De ez a szabály még abból az időből származik, amikor az automatás és az online vásárlás is gyerekcipőben járt és előnye se volt a pénztárihoz képest, ezért az utasok 80%-a a pénztárban váltott jegyet, a többivel kellett csak foglalkoznia a kalauznak, így jobban oda tudtak figyelni a papírra, annak helyes érvényesítésére (már ha akarták, mert már akkor is voltak jófejek akik eltekintettek ettől). Mostanában viszont az automata és az online jegyértékesítés kilőtt, köszönhetően a kedvezményeknek és az okostelefonok elterjedésének. Ráadásul a 100 km alatti retúrjegy megszűnt. Így kicsit nehéz a szabályt rendesen betartani, meg az aláírásból nem egyértelmű, hogy milyen útvonalon használtad fel. Max annyit tudnak, hogy vonatos és buszos utakat nem kevernek egy rublikába.
2023. ápr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyíregy-bp vonalon mentünk úgy többször is, hogy egyik irányba debrecennek, visszafele miskolcnak jöttünk, abból nem csináltak problémát, visszaútnak simán beírta a kaller a vissza rublikába a vonatot. (Online szoktunk jegyet venni, úgyhogy mindig kaller tölti ki.)


De jártam már úgy is régebben, hogy lementem az akkori páromhoz vidékre, 4 napra, és ott egyetlen vonat volt egyetlen vonallal, visszafelé mégsem volt hajlandó a pénztáros beírni a visszafele utat, mondván túl sok idő telt el, az nem számít visszaútnak.


Egyébként totálisan kalauzfüggő, mivel a papírok sem egységesek, van, aki szigorúan átnézi, mit írtak be odairányba, van, akit meg nem érdekel. Pl. volt olyan, hogy egyik irányba kocsival mentünk, és hazafele vonattal (szintén nyíregyről), és egy korábbi szintén egyirányú úthoz simán beírta a kaller, mondván ne menjen kárba egy rublika, pedig ugye az tök szabálytalan. :)

2023. ápr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NTBS ***** válasza:
0%
Vedd meg oda-vissza és nem lesz baj.
2023. ápr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!